کد خبر: 4067033
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰

حیات طیبه؛ هدف غایی سند تحول بنیادین برای دانش‌آموز طراز انقلابی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: با توجه به آیات قرآن کریم، حیات طیبه به عنوان غایت سند تحول بنیادین برای یک دانش‌آموز طراز انقلاب معرفی شده است.

حیات طیبه؛ هدف غایی سند تحول بنیادین برای یک دانش‌آموز طراز انقلابیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین پورثانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی، امروز 6 تیرماه در مراسم اختتامیه هفتمین مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور که در محل دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امروز سند تحول بنیادین به عنوان عالی‌ترین سند در نظام تعلیم و تربیت ما، مقوله‌ای است که از سوی مقام معظم رهبری برای اجرایی شدن آن، مطالبه شده است.

وی عنوان کرد: بنا به آنچه که خداوند در قرآن کریم فرموده است، حیات طیبه به عنوان غایت سند تحول بنیادین برای یک دانش‌آموز طراز انقلاب معرفی شده است، سند تحولی که بر مبنای قرآن کریم نوشته شده است. امروز همه ما به سفره قرآن دعوت شده‌ایم و ما مکلف هستیم که این قرآن را در زندگی و متن همه کلاس‌هاس درس وارد کنیم و این تکلیف بسیار سنگینی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: همه شما معلمین می‌دانید که اگر ما دانش‌آموزان را به سمت قرآن سوق دهیم به همان اندازه هم آسیب‌های کاهش خواهد یافت و همچنین می‌دانید که اگر دانش‌آموزان به سمت معارف قرآن سوق دهیم به همان تناسب نیز دانش‌آموزان در مسائل آموزشی خود پیشرفت خواهند کرد. قرآن نسخه شفا بخش برای بشریت است و لذا ما باید تلاش کنیم که قرآنی شویم و دانش‌آموزان قرآنی تربیت کنیم.

وی یادآور شد: هفتمین دوره مسابقات فرهنگیان تقریباً از اوایل خردادماه سال جاری با شرکت 320 همکار فرهنگی به صورت غیر حضوری در رشته‌های قرائت، حفظ، نهج‌البلاغه و روش تدریس احکام شرکت کردند که از این تعداد حدود 140 نفر برگزیده شدند و از روز شنبه هفته جاری نیز به رقابت با یکدیگر پرداختند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: البته لازم به ذکر است که پیش از آنکه این مسابقات شروع شود همکاران ما در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در 6 کمیته فعالیت خود را آغاز کردند.

پورثانی بیان کرد: یکی از ویژگی‌هایی که این دوره از مسابقات این بود که شهر مشهد از مسابقات هم بهره‌مند شد و این در حالی است که یکی از درخواست‌های ما این بود که اگر بناست مسابقات در مشهد برگزار شود مشهد هم از این مسابقات بهره‌مند شود. به همین جهت شامگاه گذشته میزبان سه محفل بودیم که یکی از این محافل در حرم مطهر رضوی برگزار شد و علاوه بر این نیز مسابقات بخش قرائت هم در دارالقرآن حرم مطهر رضوی برگزار شد و همین مهم یکی از بهترین دستاوردهای این دوره از مسابقات بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha