کد خبر: 4067060
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۳

پیکر مرحوم مهدوی دامغانی در حرم مطهر رضوی آرام گرفت

پیکر مرحوم مهدوی دامغانی نویسنده و پژوهشگر برجسته و پیشکسوت با حضور جمعی از علما و مسئولان کشوری و استانی تشییع و در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع پیکر مرحوم احمد مهدوی دامغانیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، پیکر مرحوم استاد احمد مهدوی دامغانی نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت حوزه دین و ادبیات، امروز ۶ تیرماه، در صحن نواب صفوی تشییع و پس از قرائت نماز توسط آیت الله اشرفی شاهرودی بر پیکر ایشان در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد. 

این مراسم با قرائت پیام حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی با حضور روحانیون، علما، مسئولان کشوری و استانی و بیت مهدوی دامغانی برگزار شد.

استاد احمد مهدوی دامغانی در روز ۲۷ خردادماه سال جاری در فلادلفیای آمریکا پس از یک دوره بیماری در سن ۹۵ سالگی درگذشت و پیکر ایشان نیز روز گذشته پنجم تیرماه وارد فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد شد.

از آثار این نویسنده و پژوهشگر فقید می‌توان به «از علی آموز اخلاص عمل»، »رساله درباره خضر»، «شاهدخت والاتبار شهربانو»، «در باغ روشنایی» «گزیده حدیقة الحقیقه»، «گزیده‌ای از شعر سعدی به زبان عربی»، «کشف الحقائق نَسَفی _ تحقیق و تحشیه»، «المَجدی فی أنساب الطّالبیّین» (تحقیق)، «نَسمةالسَّحر بذکر من تشیَّع و شعر» (تصحیح،تحقیق)، «دیوان خازن (عبداللّٰه بن احمد خازن)» (تصحیح و تحقیق) و «الوحشیات (ابوتمام)» (تصحیح) اشاره کرد.

مرحوم مهدوی دامغانی نویسنده و پژوهشگر برجسته و پیشکسوت، در روز ۲۷ خردادماه، در فلادلفیای آمریکا پس از یک دوره بیماری درگذشت و پیکر ایشان نیز روز گذشته پنجم تیرماه وارد مشهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha