کد خبر: 4076831
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷

انقلاب اسلامی به نهضت حسینی ضمیمه شده است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، گفت: هر اردوگاهی که به اردوگاه حسینی پیوند بخورد ابدی می‌شود و انقلاب ما به انقلاب امام حسین (ع) ضمیمه شده است.

آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبریبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی،  آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، امروز 17 مردادماه، هم‌زمان با عاشورای حسینی در جمع هیئت‌های عزاداری روستاهای شاندیز در موقوفه مرحوم عبداالله رضوی اظهار کرد: همه نسل‌ها که می‌آیند مانند نسل‌های قبلی برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند و این مراسم عزاداری تا فرج ولی عصر امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به حدیث ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة، افزود: راز عزاداری امام حسین (ع) ماندگاری پیام، راه و مسیر اباعبدالله الحسین (ع) است. نهضت حسینی از آغاز تا پایانش الهی بوده و برای همیشه ابدی است و این ابدیت باعث شد که حضرت چراغ دین شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: از آنجا که اردوگاه امام حسین (ع) ابدی است، بنابراین هر اردوگاهی که به اردوگاه ایشان پیوند بخورد ابدی می‌شود، حقیقت این است که انقلاب ما به انقلاب امام حسین (ع) ضمیمه شده است.

خاتمی بیان کرد: آرمان نهضت انقلاب اسلامی، آرمان سید و سالار شهیدان است و نهضت امام حسین (ع) یک جرقه نبوده که تا عصر عاشورای 61 هجری پایان پذیرد.

وی ابراز کرد:  امام حسین (ع) وارث انبیاء قبل از خودش است و قیامش تا ظهور امام زمان(عج) ادامه دارد و جمله «کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا» روح همه زیارت‌های سیدالشهدا است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: بیعت یاران امام حسین (ع) در شب عاشورا مانند بیعت اصحاب امیرالمومنین(ع) در روز غدیر تا قیامت زنده است و امروز بیعت با امام حسین (ع)، بیعت با نظامی است که پرچم سیدالشهدا را بالا نگه داشته است.وی افزود: دشمنان این نظام همان یزیدیان، شمرها و عمرها هستند که فقط ظاهر آنان عوض شده، اما هدفشان همان اهداف مادی و دنیوی است. با همین هدف آمریکا علیه انقلاب ما شرارت می‌کند و چون ایران قبل از انقلاب محل یغما برایشان بوده و با پیروزی انقلاب آن را از دست داده‌اند، بار دیگر می‌خواهند این کشور را پس بگیرند.

خاتمی عنوان کرد:  دین به ما می گوید از مظلومان حمایت کنید، اگر ما دست از حمایت برداریم آمریکا دست برنمی‌دارد، آنها می‌خواهند اسلام را از این کشور خارج کنند. آنها با دین ما طرف هستند. دشمن می‌خواهد حمایت ما را از پرچم سیدالشهدا کمرنگ کند، اما نمی‌دانند شعار هیهات من الله با بند بند این جمعیت عجین شده است.

وی اظهار کرد: اردوگاه امام حسین(ع) ماندگار است و به همین دلیل است که روز عاشورا کشور ایران یکپارچه عزادار می‌شود و در این روز هیچ کاری به جز عزاداری اباعبدالله الحسین نداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha