کد خبر: 4077934
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی در مشهد برگزار می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی کشور، ۲۶ مردادماه در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین پورثانی،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین پورثانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی اظهار کرد: مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی در دو بخش آوایی و پژوهشی است که بخش آوایی در شهر تبریز برگزار شد. هم مسابقات قرآن در بخش پژوهشی شامل صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه ویژه پسران و دختران روز چهارشنبه، 26 مردادماه در شهر مشهد برگزار  می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات سراسری در 26 مردادماه برای پسران و 30 مردادماه ویژه دختران برگزار می‌شود. همچنین حدود 400 دانش‌آموز دختر و پسر از سراسر کشور در این مسابقات شرکت می‌کنند.

پورثانی در خصوص فعالیت‌های آموزش و پرورش در حوزه قرآن، تصریح کرد: در حوزه قرآن در طرح شهید قاسمی روخوانی قرآن داشته‌ایم که قصد داریم در سال‌جاری 50 هزار دانش‌آموز ابتدایی مشهد را به سطح روخوانی قرآن نیز برسانیم. همچنین معلمان ابتدایی را هم آموزش ‌دهیم و با قرار دادن پشتیبان در کلاس درس، به آموزش‌ آن‌ها کمک کنیم. 

وی بیان کرد: آستان قدس رضوی طرحی با عنوان «من قرآن را دوست دارم» دارد که اگر فردی وارد این طرح شد پس از دو تا سه ماه به راحتی می‌تواند قرآن را تلاوت کند. همچنین مدرکی تحت عنوان «روخوانی قرآن از دارالقرآن کریم کشور» به فرد می‌دهند که با منعقد شدن تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوی این اقدام را پیش می‌بریم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: به طور کلی افق ما در آموزش و پرورش و در حوزه قرآن کریم این است که مسائل عمومی را به شدت افزایش دهیم. حدود 60 دارالقرآن در خراسان رضوی وجود دارد که باید مسائل تخصصی قرآن را در دارالقرآن و مباحث عمومی قرآن را در مدرسه تقویت کنیم. همچنین می‌توانیم در کنار محافل انس با قرآن، جلسات قرآن خانگی را هم در بستر آموزش و پرورش احیا کنیم.

پورثانی بیان کرد: افق و هدف ما در آموزش و پرورش این است زمانی که دانش‌آموزان از دوره ابتدایی خارج می‌شوند بتوانند روخوانی و مفاهیمی از قرآن را فرا بگیرند. به این منظور ما یک بسته هفت تا هشت برنامه‌ای را برای حوزه قرآن در نظر گرفته‌ایم تا دانش‌آموزان بتوانند در این مسیر گام مؤثری را بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha