کد خبر: 4078028
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵

طرح مهمان امام رضا(ع) در مشهد رونمایی شد

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از رونمایی طرح مهمان امام رضا(ع) در مشهد خبر داد.

حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا و به نقل از روابط‌‌عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، سیدجوادموسوی، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در خصوص رونمایی از طرح مهمان امام رضا(ع) در مشهد، اظهار کرد: طرح مهمان امام رضا(ع) در راستای کاهش هزینه‌های سفر و ارزان‌سازی سفر برای زائران با کمک هتل‌داران و مراکز اقامتی مشهد پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح تعمیق فرهنگ رضوی افزایش سفرهای سازمان‌یافته و خانواده‌محور است. در راستای اجرای این طرح سامانه‌ای طراحی شده که تمام واحدهای اقامتی ظرفیت خالی خود را در این سامانه ثبت می‌کنند و زائرانی که به ‌دنبال مکان اقامت هستند، از طریق این سامانه ظرفیت‌های خالی اقامت را شناسایی و از مراکز اقامتی مورد نظر استفاده خواهند کرد.

موسوی با بیان اینکه مدیریت این سامانه و وارد کردن اطلاعات مربوط به اقامت توسط مدیران واحدهای اقامتی وارد و به‌روزرسانی می‌شود، گفت: با این اقدام زائر و مسافر به سمت ظرفیت‌های خالی مراکز اقامتی هدایت شده و ضریب اشغال مراکز اقامتی افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: اداره‌‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در این طرح نقش تسهیلگر را دارد و امور مربوط به این طرح توسط بخش خصوصی با تشکیل کمیته اجرایی این طرح انجام می‌شود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی یادآور شد: سامانه مهمان امام رضا(ع) مخصوص پذیرش زائر در مشهد طراحی شده و پل ارتباطی مستقیم زائران با مراکز اقامتی است.

موسوی تصریح کرد: همچنین برای زمان غیرپیک حضور زائران در مشهد طرح‌هایی را در دستور کار داریم که در ۶ ماه دوم امسال اجرا خواهد شد.

کاهش هزینه اقامت هدف طرح مهمان امام رضا(ع)

محمود مادرشاهیان، رئیس هیئت مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی، در ادامه بیان کرد: مشهد گردشگر چندانی ندارد بلکه زائران برای زیارت به مشهد می‌آیند. بر همین مبنا باید خدمتی صادقانه ارائه کنیم تا زیارتی دلچسب نصیب زائران شود.

وی گفت: اجرای این طرح کاهش هزینه اقامت و افزایش کیفیت خدمات را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha