کد خبر: 4078974
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

نگاه منفعت‌طلبانه سازمان بازآفرینی مانع تغییر بافت فرسوده مشهد است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو مشهد با اشاره به اینکه در مجوزی که ویژه بافت‌های فرسوده صادر شده، اوقاف ۷۰درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است، گفت: تا نگاه درآمد محور در سازمان بازآفرینی اصلاح نشود، بافت فرسوده در مشهد چه در 10 درصد اراضی اوقافی و چه در 90 درصد غیر اوقافی تغییر چندانی نخواهد یافت.

بافت فرسوده حرم مطهر رضویابراهیم صفرزاده، رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه دو مشهد، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: بیشترین توفیقات شهرداری، در بازآفرینی بافت فرسوده مشهد در مناطقی صورت گرفته که اراضی آنجا وقفی بوده است و متولیان موقوفات همواره با نگاه گره‌گشایی از مشکلات مردم و موقوف علیهم، در مسائل شهری تعامل داشته‌اند.

وی افزود: در خصوص بافت منطقه آبکوه مشهد، چند نوبت با شهرداری توافقات کتبی و قطعی انجام شده است، اما متاسفانه تاکنون اراده‌ای در شهرداری برای انجام تعهدات وجود نداشته و توافقات صرفا روی کاغذ باقی مانده است.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه دو مشهد تصریح کرد: در مجوزی که ویژه بافت‌های فرسوده صادر شده، اوقاف ۷۰درصد از حقوق وقف را به نفع مردم تخفیف داده است، اما نگاه منفعت‌طلبانه و درآمد محور سازمان بازآفرینی به بافت‌های فرسوده، مانع از پیشرفت امور است.

صفرزاده با اشاره به اینکه کمتر از 10درصد از اراضی اوقافی در بافت فرسوده واقع شده است، اظهار کرد: اگر سازمان بازآفرینی، مسئله احیای بافت فرسوده را به نفع شهر و مردم بداند، انتظارات درآمدی را از این مناطق کم کرده و تخفیفات مندرج در قانون حمایت از احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده را به نفع مردم اعمال کند، شاهد جهش در بازآفرینی بافت‌های فرسوده خواهیم بود.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه دو عنوان کرد: سازمان بازآفرینی، سازمانی است که خودش نیاز به بازآفرینی دارد و تا نگاه درآمد محور در سازمان بازآفرینی اصلاح نشود، بافت فرسوده در مشهد چه در 10درصد اراضی اوقافی و چه در 90درصد غیر اوقافی تغییر چندانی نخواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha