کد خبر: 4087586
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد:

مبارزه با بی‌حجابی به عنوان پیاده‌نظام دشمن در جنگ نرم

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: ما باید با بی‌حجابی به عنوان پیاده‌نظام دشمن در جنگ نرم، مبارزه کنیم و امیدوارم این مبارزه در جامعه ما به صورت همگانی انجام شود.

تشییع شهدای امنیت و دو شهید دفاع مقدس در مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، امروز دوم مهرماه، در مراسم تشییع پیکر شهدای امنیت؛ شهید محمدرسول دوست‌محمدی و شهید مسلم جاویدی مهر و همچنین دو شهید دفاع مقدس، شهید سید ابراهیم رفیعی و شهید مصطفی براتی که از میدان شریعتی مشهد به سمت حرم رضوی برگزار شد، با بیان اینکه امروز دو تن از شهدای تازه تفحص‌ شده دفاع مقدس هم به استقبال این دو شهید امنیت آمده‌اند، اظهار کرد: ۸۵ سال پیش در مسجد جامع گوهرشاد مردان غیور و دلاور برای حفظ عفت و حجاب نوامیس خود، در مقابل یک مزدور دیکتاتور و دین‌ستیز، رضاخان ملعون به پا خاستند و مظلومانه در مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند و دفن شدند. حال این دو شهید امنیت هم پس از ۸۵ سال به آن شهدا پیوستند. پس از ۸۵ سال هنوز هم مبارزه با بی‌حجابی و ایثارگری برای حفظ عفت ادامه دارد و به شهدای این عرصه در حال افزوده شدن است.

وی با اشاره به جایگاهی که خداوند در سوره مبارک یاسین در مورد شهدا وعده داده است، افزود: دستیابی به چنین درجه رفیعی را به خانواده این چهار شهید تبریک عرض می‌کنم. خواهران و برادران، حضور شما در این مراسم بیانگر این واقعیت است که مسئله اسلام در این کشور موضوعی است که هرگز کهنه نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مردم ما از انقلاب و حکمرانی دین دست‌بردار نیستند، ادامه داد: امروز حرکت ما در تقابل با یک عده عناصر مزدور و ناپاک یا تعدادی از نوجوانان فریب‌خورده نیست، بلکه حرکت ما در تقابل با استکبار و جهانی و کفر است. کسانی که می‌خواهند اساس حکمرانی دین از این کشور برچیده شود، فقط عده‌ای افراد عیاش و شهوتران نیستند، بلکه پشت سر این‌ها، جریانات استکباری و کفر جهانی قرار دارند که برای براندازی حکمرانی دین در کشور ما، راهی جز توسل به مزدوران ولنگار و برخی نخبگان از دین گریخته ندارند.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: استکبار و کفر جهانی خیال می‌کند این مردمی که ۸ سال در جنگ تحمیلی ایستادگی کردند، به سادگی از دستاوردهای دفاع مقدس دست برمی‌دارند، در حالیکه امروز انقلاب اسلامی پرقدرت‌تر از روز اول شده است و نسل چهارم پای دستاوردهای دفاع مقدس ایستاده است.

وی با بیان اینکه انجام نهی از منکر شرایط و روش خود را دارد، گفت: هنگامی که در برابر منکری قرار می‌گیریم، باید توجه کنیم نهی از منکر ما باید طوری انجام شود که منکر را براندازی کند و عامل انجام آن را به ترک وادارد. طبیعتا باید این کار را با محبت انجام داد، اما این مرحله‌ اول مرحله‌ اول نهی از منکر بی‌حجابی است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه بی‌حجابی ابزار استعمار اجنبی مخالف دین است، اضافه کرد: مردم باید با بی‌حجابی مبارزه کنند. بی‌حجابی در جامعه ما یک ناهنجاری است و جریان پیشگیری از جرم باید با آن مبارزه کند. امروز بی‌حجابی به ابزار جنگ نرم دشمن تبدیل شده است. بر خلاف ۴۰ سال پیش که دشمن با تانک و توپ علیه ما به میدان جنگ آمد، امروز چون از انجام هر نوع حرکت نظامی در برابر غیورمردان سپاه و ارتش ما عاجز است، موی پریشان زن و دختر بی‌حجاب را ابزار مبارزه خود علیه ما قرار داده است.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه ما باید با بی‌حجابی به عنوان پیاده‌نظام دشمن در جنگ نرم، مبارزه کنیم، بیان کرد: امیدوارم این مبارزه در جامعه ما به صورت همگانی انجام شود. مردم غیور ما با تمام قدرت در این عرصه ایستاده‌اند و با این ابزار جنگ نرم دشمن مبارزه می‌کنند. طبق قانون حجاب، ۲۰ دستگاه مسئول حفظ حجاب در کشور است. این دستگاه‌ها هم باید بیایند و وظایف قانونی خود را اجرا کنند.

وی اظهار کرد: من از همت شما مردم متشکرم. شما از قبل از پیروزی انقلاب، ثابت کردید کنار کربلا و لشکر امام حسین(ع) هستید. شما ایستادگی می‌کنید تا با ظهور امام زمان(عج) انتقام اجداد ایشان را بگیرید. این حضور امروز شما ثابت می‌کند اگر شما در روز شهادت امام حسن(ع) کنار سیدالشهدا(ع) می‌بودید، بدن بی‌جان برادر ایشان را تیرباران نمی‌کردند. امیدواریم همان طور که تا امروز غیرت دینی در بین شما مردم خود را نشان داده است، در نسل آینده شما هم تا زمان ظهور امام زمان(عج) این غیرت دینی کامل‌تر متبلور شود.

در این مراسم با حضور مردم شهیدپرور مشهد و مسئولین ارشد استانی، شعارهایی در محکومیت اغتشاشات اخیر سر داده شد.

مراسم تشییع پیکر شهدای امنیت، شهید محمدرسول دوست‌محمدی و شهید مسلم جاویدی‌مهر و همچنین 2 شهید دفاع مقدس، شهید سیدابراهیم رفیعی و شهید مصطفی براتی، امروز دوم مهرماه از میدان شریعتی مشهد به سمت حرم مطهر رضوی برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha