کد خبر: 4088288
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲

ثبت ۱۲ میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر

در روزهای آخر ماه صفر و ایام شهادت حضرت رضا(ع)، بیش از ۱۲ میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی ثبت شد.

حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان‌نیوز، طبق گزارش‌های رسمی ارائه شده، مشهد مقدس در دهه آخر ماه صفر میزبان بیش از 8 میلیون و 200 هزار زائر ورودی به این شهر بوده که در کنار مجاوران، برای شرکت در سوگواری شهادت امام هشتم(ع) زائر آستان ملکوتی امام هشتم(ع) شدند.

محمد توکلی، معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با ارائه گزارشی از میزان ورود زائران به حرم مطهر رضوی اظهار کرد: طی روزهای اخیر بیش از ۱۲ میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی به ثبت رسیده که نشان‌دهنده ارادت و دلبستگی ویژه دوستداران اهل بیت(ع) به امام رضا(ع) است.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی گفت: در این ایام، آمار تشرف زائران به حرم مطهر رضوی نیز کم‌نظیر بوده و یک دلیل مهم آن، عبور از دو سال سخت کرونایی و فراهم شدن استقبال گسترده از خیل عزاداران بوده است.

توکلی تصریح کرد: آمار تشرف زائران به صورت روزانه در 16 ورودی حرم مطهر محاسبه می‌شود و بر اساس این آمار، تعداد تشرف‌ها در روزهای اخیر از عدد 12 میلیون عبور کرده است.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر افزود: در این ایام علاوه بر میلیون‌ها زائری که از اقصی نقاط کشور به مشهد مقدس مشرف شدند، بسیاری از زائران خارجی از کشورهای مختلف نیز به شکل فردی یا گروهی زائر امام رضا(ع) شدند.

توکلی ادامه داد: در مقایسه با دو سال گذشته خیل عظیمی از زائران به شهر مقدس مشهد و حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شده‌اند و ما نیز به عنوان خادمان این زائران بزرگوار، تلاش کردیم شرایط تسهیل زیارت زائران علی بن موسی الرضا(ع) را فراهم آوریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha