کد خبر: 4088944
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

ارائه بیش از 160 هزار خدمت پرستاری به زائران امام رضا(ع)

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۴۰۰ نفر از کارشناسان پرستاری در دهه پایانی ماه صفر ،۱۶۰ هزار خدمت پرستاری به زائران رضوی ارائه کردند.

خدمت پرستاری به زائرانبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از وبدا، امیررضا صالح مقدم، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: از تعداد ۴۰۰ نفر از کارشناسان پرستاری که در دهه پایانی ماه صفر ،۱۶۰ هزار خدمت پرستاری به زائران رضوی ارائه کردند، ۲۷۰ نفر از کارشناسان پرستاری از بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردولتی در ۷۰ موکب و ایستگاه سلامت مستقر در جاده‌های منتهی به مشهد، ۹۰ هزار خدمت پرستاری به زائران پیاده، ارائه دادند.

وی با بیان این‌که در هر ایستگاه حداقل دو پرستار در شیفت‌های صبح و عصر حضور داشتند ادامه داد: کنترل فشارخون، قندخون، پانسمان، ماساژتراپی، تجویز مسکن و راهنمایی بهداشتی از جمله خدماتی است که کارشناسان پرستاری در موکب‌های سلامت بین راهی در این ایام انجام داده‌اند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: علاوه بر این، در راستای ارائه خدمات به موقع به بیماران احتمالی در صحن‌های حرم رضوی، ۶۰ نفر پرستار واکنش سریع در سه روز انتهایی ماه صفر مستقر شدند که تیم‌های واکنش سریع متشکل از تیم‌های دو نفره شامل یک پرستار متخصص و یک دانشجوی سال آخر بودند و ۶۰ هزار خدمت به زائران رضوی ارائه کردند.

صالح‌مقدم بیان کرد: علاوه بر این، همه بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی به لحاظ تامین نیروی پرستار به ویژه در بخش‌های اورژانس، اتاق عمل و بستری آماده‌باش بودند تا پوشش خدمت‌رسانی به زائران پیاده به خوبی انجام شود.

وی اظهار کرد: تمام این خدمات در چهارچوب مصوبات ستاد بهداشت، سلامت و خدمات سفر دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده و این ایستگاه‌های سلامت برای خدمت‌رسانی به زائران پیاده تا هفتم مهرماه فعال بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha