کد خبر: 4105574
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۱
معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع):

حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی از جمله وظایف بسیج است

معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) گفت: حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی از جمله وظایف بسیج است، از وظایف بسیج حمایت عام از تمام اقشار مردم، صنوف و پژوهش‌هاست.

محمود کفاش، معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع)  با حضور در غرفه خبرگزاری ایکنا در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی، اظهار کرد: سازمان علمی و پژوهشی بسیج به فرموده مقام معظم رهبری، برای دستیابی به جهاد علمی و رسیدن به مرجعیت علمی در سطح کشور شکل گرفته و این سازمان قریب به ۱۲ سال مأموریت خود را در عرصه علمی کشور آغاز کرده است.

وی افزود: وظیفه ما بسیج کردن تمام عرصه‌هایی است که در زمینه علم و فناوری مشغول به فعالیت هستند و تمام تلاش خود را در راستای حمایت و هدایت از محصولات به کار خواهیم گرفت، یکی از وظایف ما شناسایی استعدادهایی است که هنوز شکوفا نشده و آمادگی شکوفا شدن دارند. در پایگاه‌های علمی مأموریت داریم که پس از شکوفایی استعدادها آن را به ایده تبدیل کنیم که به خلاقیت و نوآوری بدل و در نهایت منجر به تولید محصول شود.

کفاش از وجود ۱۰ مرکز رشد و فناوری در سطح خراسان رضوی خبر داد و گفت: این مراکز رشد و فناوری عهده‌دار مأموریت فوق هستند و از جمله برنامه‌های آینده آنها می‌توان به تولید محصولات فناور، نوآور، اشتغال‌زایی و همچنین تولید ثروت اشاره کرد و اگر این محصولات بخواهند وارد چرخه بازار شوند باید از آنها حمایت کنیم. 

معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: حمایت ما در قالب حمایت‌های مادی و معنوی است و در خصوص حمایت‌های معنوی می‌توانیم ارتباطاتی که در بدنه بسیج و دستگاه‌های اجرایی و ظرفیتی که در تمام اقشار وجود دارد را در راستای کمک به شبکه علم و فناوری به کار گیریم.

وی اضافه کرد: قریب به ۱۳۰۰ نخبه بسیجی وجود دارد که با معاونت علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) همکاری می‌کنند که این بخش از حمایت‌های معنوی سبب می‌شو راهبری و کارسازی برای حل مشکلات آن نخبه تسریع شود، در جهت کمک‌های مادی نیز ما تا سطح ۵۰ میلیون تومان کمک‌های بلاعوض برای تولید محصول اولیه ارائه می‌کنیم.

کفاش ادامه داد: در هنگام تجاری‌سازی محصول فناورانه، تکمیل ایده به پدیده و پدیده به ثروت را باید تکمیل کنیم، محصولاتی که با توجه به نیاز جامعه و بازار تولید می‌شود را نیز باید تجاری‌سازی کنیم.

وی بیان کرد: بنیاد تعاون بسیج مجموعه‌ای به نام پیشگامان توسعه فرایند دانش راه‌اندازی کرده است و وظیفه دارد محصولاتی که در معاونت علمی و پژوهشی به سطح پنج بلوغ فناوری می‌رسند را حمایت و پشتیبانی کرده و آن را وارد چرخه بازار کند.

کفاش اظهار کرد: حمایت‌های ما در این بخش سرمایه‌گذاری است و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را در استان حمایت و سرمایه‌گذاری می‌کنیم، حمایت‌های تسهیلاتی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان نیز به مجموعه‌ای که می‌خواهد تجاری‌سازی محصول را در بازار انجام دهد، به صورت قرض‌الحسنه تخصیص پیدا می‌کند.

معاون علمی و پژوهشی سپاه امام رضا(ع) درباره حمایت‌های معنوی بیان کرد: یکی از حمایت‌های معنوی دیگر این است که ما بازار را در اختیار آنها قرار می‌دهیم، امروزه کشورهای منطقه بازار بالقوه هستند که باید آن را تبدیل به بالفعل کنیم، مانند سوریه، عراق، افغانستان، یمن و کشورهای حاشیه خلیج فارس، اینها بازار بالقوه‌ای هستند که ما می‌توانیم محصولات را در آنجا عرضه کنیم، نخبگان احتیاج دارند بازار محصولات خود را از محله، منطقه، استان و کشور به خارج از کشور نیز فراتر ببرند.

وی اظهار کرد: کارگزاران ما در کابل، سوریه، کشورهای آسیای میانه، ترکمنستان، آذربایجان، جمهوری ارمنستان مستقر هستند، بنابراین ما در این بخش نیز توانمندی و آمادگی داریم تا محصولاتی که  آماده ورود به چرخه بازار هستند را حمایت کنیم.

کفاش حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی را از دیگر وظایف بسیج شمرد و گفت: یکی از وظایف بسیج حمایت عام از تمام اقشار مردم، صنوف و پژوهش‌هاست. امروز به سمت پژوهش‌های کاربردی گام برمی‌داریم وحمایت از پایان نامه‌های موضوعی را در دستور کار داریم. در این راستا تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد مشهد، دانشگاه امام بین‌المللی امام رضا(ع) و دانشگاه‌های غیرانتفاعی در سطح استان را امضا کرده‌ایم، ما از پایان‌نامه‌هایی که راه حل مسائل حوزه استحفاظی آن منطقه را بررسی کرده و منتج به حل مسئله می‌شود نیز حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha