فرودگاه گناباد محور توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه می‌شود
کد خبر: 4143476
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۱

فرودگاه گناباد محور توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور گفت: همان‌گونه که فرودگاه بم موجب محور توسعه کل استان کرمان شده، فرودگاه گناباد هم محور توسعه اقتصادی، اجتماعی، پزشکی و دانشگاهی منطقه می‌شود.

حمیدرضا سیدی، معاون وزیر راه و شهرسازیبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حمیدرضا سیدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل فرودگاه‌های کشور، امروز  چهارم خردادماه، در آئین افتتاح فرودگاه شهدای گناباد با اشاره به اینکه امروز شاهد تحقق آرزوی ۳۰ ساله مردم شهرستان گناباد هستیم، افزود: این فرودگاه از ۳۰ سال قبل برنامه‌ریزی شده و مورد انتظار و توقع مردم منطقه شرق کشور بوده است.

وی اظهار کرد: فرودگاه شهدای گناباد پس از ۳۰ سال سرانجام با تلاش‌هایی که طی دو سال گذشته صورت گرفته در دولت سیزدهم به سرانجام رسید.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با بیان اینکه فرودگاه شهدای گناباد در زمینی به مساحت ۳۸۰ هکتار با طول باند ۲۷۰۰ متر با استانداردها و کیفیت عالی و ترمینالی به طول ۱۷۰۰ متر افتتاح شده است، تصریح کرد: فرودگاه گناباد از نظر عملیات هوانوردی موقعیت مناسبی دارد.

وی بیان کرد: ساختمان‌های جنبی و ساختمان پلیس فرودگاه آماده شده و به بهره‌برداری رسیده است، همچنین برج مراقبت پرواز و تجهیزات ارتباطی آماده بهره‌برداری هستند.

مدیرعامل فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه برای حفاظت فیزیکی فرودگاه به طول چهار کیلومتر دیوار گذاری شده و تا چند ماه آینده پروژه به طور کامل به طول ۱۲ کیلومتر به اتمام خواهد رسید، گفت: تا به امروز برای بهره‌برداری از این فرودگاه ۶۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با اشاره به آغاز پروازهای حج اظهار کرد: امسال ۹۰ هزار زائر ایرانی از طریق فرودگاه‌های کشور به حج اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه بین ۳۰ یا ۴۰ روز آینده برنامه‌ریزی می‌کنیم که در هفته دو پرواز از تهران به گناباد و بالعکس داشته باشیم، بیان کرد: به محض اینکه ناوگان تکمیل شود و شرایط بهتری پیدا کنیم تعداد پروازهای فرودگاه شهدای گناباد هم بیشتر خواهد شد.

سیدی با اعلام اینکه فرودگاه گناباد حدود ۱۰ شهرستان را پوشش خواهد داد، افزود: این فرودگاه یکی از نیازهای مهم منطقه است.

وی در خصوص اینکه برخی سؤال می‌کنند آیا فرودگاه گناباد صرفه اقتصادی دارد یا نه بیان کرد: همان‌گونه که فرودگاه بم موجب محور توسعه کل استان کرمان شده، این فرودگاه هم محور توسعه اقتصادی، اجتماعی، پزشکی دانشگاهی منطقه می‌شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در فرودگاه مشهد توسعه ترمینال به مساحت ۲۲ هزار متر و ۸۰ هزار متر پارکینگ فرودگاه و چند پروژه دیگر را با ۴۰۰ میلیارد تومان در دو ماه آینده  نیز خواهیم داشت.

وی افزود: ترمینال ۱۰۰ هزار متری فرودگاه مهرآباد و مرکز کنترل فضای کشور با اعتباری بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان بزرگترین پروژه در دست انجام است که وزارت راه و شهرسازی در همه بخش‌ها و حوزه هوایی کشور در حال فعالیت است.

آیین افتتاح فرودگاه منطقه‌ای شهدای گناباد با حضور مسئولان کشوری و استانی شامل رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور و سازمان هواپیمایی، سرکنسول‌های کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و ترکیه در مشهد و مسئولان شهرستان‌های همجوار امروز برگزار شد.

فرودگاه گناباد به عنوان سومین فرودگاه مسافری استان خراسان رضوی، تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر تا فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

انتهای پیام
captcha