احسان و نیکوکاری گذرگاه‌ آخرت و معامله‌ای پرسود با خداست
کد خبر: 4169444
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸

احسان و نیکوکاری گذرگاه‌ آخرت و معامله‌ای پرسود با خداست

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه احسان و نیکوکاری گذرگاه‌ آخرت و معامله‌ای پرسود با خداست، گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر در این ایام معامله بزرگی با خداوند داشته‌اند.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر، امروز ۲۶ شهریورماه، در اختتامیه برنامه‌های جمعیت هلال احمر در دهه پایانی ماه صفر که در محل سالن شهید بهشتی مشهد برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه یکی از خصوصیات پیشوایان دینی ما کمک به هم‌نوع است، اظهار کرد: همکاران ما در مشهد میزبانان خوبی در بخش‌های مختلف خدمت رسانی بوده‌اند.

وی ادامه داد: احسان و نیکوکاری گذرگاه‌ آخرت و معامله‌ای پرسود با خداست و داوطلبان جمعیت هلال احمر در این ایام معامله بزرگی با خداوند داشته‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به مفهوم مواسات به عنوان یکی از سفارشات ائمه اطهار(ع)، تصریح کرد: در سرزمینی هستیم که مایه برکت و همه امید ما، امام رضا(ع) در اینجا است‌. امام رضا(ع) شاخصه‌های اصلی را در خصوص مواسات، نیکی و احسان به ما نشان داده است.

کولیوند ضمن بیان احادیث و روایاتی در خصوص مواسات، اظهار کرد: شما جمعیت هلال احمر در شادی‌ها و غم‌های مردم شریک‌ هستید.

وی با اشاره به اینکه زحمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر شما یادآور دوران دفاع مقدس است، بیان کرد: ما در جمعیت هلال احمر در چهار محور مسجد محوری، مدرسه محوری، مردم‌ محوری و منزل محوری فعالیت کرده‌ایم. ما در این چهار پایگاه با تمام توان خدمت‌رسانی می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در حال حاضر در این جمع از ۲۵ استان از اهل تشیع و تسنن حضور دارند، تشریح کرد: در ملاقات‌هایی که داشتیم هم‌ برادران و خواهران اهل تسنن و هم اهل تشییع از من درخواست کربلا داشتند. عشق و محبت به ائمه اطهار و اهل بیت در دل همه مردم ایران است.

کولیوند ضمن تاکید بر اینکه نگاه مقام معظم رهبری به جوانان است، تصریح کرد: امروز نقش شما جوانان دقیقا نقش همان جوانان عزیزی است که در جبهه‌های حق علیه باطل می‌جنگیدند. 

امروز باید سفیر حضرت امام رضا(ع) باشیم

همچنین نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه امروز ما باید سفیر حضرت امام رضا(ع) باشیم، گفت: مردم دنیا باید حرف‌های ما را بشنوند. اگر حرف‌های ما به مردم دنیا برسد همه از ما تبعیت خواهند کرد. خواهشی که از همه شما دارم این است که همانطور که در این چند روز خودتان را وقف حضرت امام رضا(ع) کردید، تلاش کنید تا باورهای حضرت را به مردم برسانید.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار همه ماموریت‌ها که امروز هلال احمر دارد، خصوصا جوانان و گروه‌های مختلف، معارف ناب ائمه معصومین(ع) را منتقل کنند. 

همچنین در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم حسینی المدنی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به روایاتی از امام صادق(ع) در خصوص منزلت کسانی که با مردم مهربان‌تر هستند و تلاش می‌کنند نیازها و حوائج مردم را رفع کنند، اظهار کرد: شما جوانان همواره در این مملکت مایه افتخار و مباهات بوده‌اید و هستید و به کوری چشم دشمنان مملکت خواهید بود. شما جوانان تمدن‌سازی هستید که هرگاه مسئولیتی به عهده شما گذاشته شد به بهترین نحو ممکن آن مسئولیت را انجام دادید و به پایان رساندید.

وی افزود: امروز در مشهد در پایان طرح بین‌المللی «قدم به قدم» اثبات کردیم بار دیگر برگی زرین در تاریخ ایران زمین ثبت کردیم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: هرگاه امروز در عرصه‌های بین‌المللی نام‌ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شود، مرهون تلاش جوانان، داوطلبان و امدادگرانی است که همواره ایثار، فداکاری، از جان گذشتگی و شهادت را سرمشق خود قرار داده‌اند.

انتهای پیام
captcha