کد خبر: 4225371
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۸

پرچم گنبد امام رضا(ع) به رنگ حزن و اندوه درآمد

مصادف با اولین روز از ماه محرم، ماه حزن و اندوه شیعیان، گنبد بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج(ع) به نشانه عزاداری، به رنگ مشکی درآمد و صحن و سرای رضوی، حال و هوایی غم‌بار و ماتم‌زده به خود گرفته است.

حرم رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی به نقل از  آستان‌نیوز، پرچم‌های سیاه عزای حسینی در اهتزازند و نغمه‌های حزن‌انگیز مداحی در فضای روحانی حرم طنین‌انداز شده و دل‌های عاشقان و دلدادگان به خاندان عصمت و طهارت(ع) در غم فراق یگانه سلاله پاک ائمه اطهار(ع) به سوگ نشسته و اشک ماتم از چشمانشان جاری است.

به همین مناسبت برنامه‌های عزاداری متنوعی در حرم مطهر رضوی تدارک‌دیده‌ شده است تا زائران و مجاوران این بارگاه قدسی، با حضور در این مراسم، ارادت و عشق خود به ساحت مقدس امام حسین(ع) و یاران باوفایش را به نمایش بگذارند.

از جمله این برنامه‌ها می‌توان به قرائت قرآن، مداحی و مرثیه‌خوانی، سخنرانی‌های مذهبی و برپایی مجالس عزاداری در رواق‌ها و صحن‌های مختلف حرم اشاره کرد.

بدون شک حضور در حرم امام رضا(ع) در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، فرصتی مغتنم برای تزکیه نفس، تهذیب روح و پیوند عمیق‌تر با اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است و زائران با حضور در جوار ضریح نورانی امام رضا(ع) و نجوا با آن امام همام، از ایشان برای تعجیل در فرج حضرت ولی‌عصر(عج) و رفع مشکلات و گرفتاری‌ها دعا می‌کنند.

انتهای پیام
captcha