کد خبر: 4225845
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۳

توزیع ۲۵۰ تن برنج حمایتی از محل موقوفات به هیئات مذهبی مشهد

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از توزیع ۲۵۰ تن برنج حمایتی از محل موقوفات عزاداری سیدالشهدا(ع) در بین هیئات مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه شهرستان مشهد خبر داد.

حجت‌الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضویحجت‌الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای اجرای امینانه نیات واقفان مطابق هر سال از ابتدای ماه محرم اجرای نیت موقوفات مرتبط با این ماه آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از موقوفات ثبت شده در خصوص موضوعات مرتبط با محرم و صفر است، افزود: با توجه به اینکه طرح «سوگواره بصیرت عاشورایی» در بقاع مجری این طرح از ابتدای ماه محرم آغاز شده برآورد هزینه‌ها در راستای اجرای نیات مرتبط با ماه محرم حدود 400 میلیارد ریال است.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: برنامه‌های مختلفی از جمله اطعام نیازمندان، توزیع محصولات فرهنگی و کمک به هیئات مذهبی در ایام محرم و صفر در بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود. علاوه بر این نیز در راستای اجرای نیات واقفان، ماهانه به نیت امام زمان(عج)، دوازدهم هر ماه اجرای طرح «قرار دوازدهم» را داریم که در این دو ماه انجام و خدماتی شامل توزیع بسته‌های معیشتی و ... به نیازمندان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی هستند افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و معارفی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه در دو سطح تعریف شده و بیشتر در سطوح اول و دوم برگزار می‌شود. همزمان با ماه محرم نیز در راستای اجرای امینانه موقوفات واقفان خیراندیش، 250 تن برنج حمایتی از محل موقوفات عزاداری سیدالشهدا(ع) در بین هیئت‌های مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه مشهد توزیع می‌شود.

ایزدی گفت: این مراسم پنجشنبه 21 تیرماه، ساعت 9 صبح در محل ساختمان شهدای فاطمیون نیروگاه برق واقع در انتهای بلوار شهید عباسپور، نرسیده به تقاطع بلوار حر، سمت راست برگزار می‌شود.

انتهای پیام
captcha