کد خبر: 4225902
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۸
سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده مطرح کرد:

پیشگامی خراسان رضوی در دفاع مقدس ایران

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در دفاع مقدس منشأ خدمات ایثارگری‌ها و تلاش‌های بی‌نظیری بوده و بزرگان زیادی از این خطه جان خود را فدای میهن و انقلاب اسلامی کردند.

سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، امروز، ۱۹ تیرماه، در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث ساختمان اصلی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در مشهد با بیان این مطلب، اظهار کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این مجموعه مطالبه به حقی است که آحاد مردم خراسان و پیشکسوتان دارند. خراسان رضوی در دفاع مقدس منشأ خدمات ایثارگری‌ها و تلاش‌های بی‌نظیری بوده و بزرگان زیادی از این خطه جان خود را فدای میهن و انقلاب اسلامی کردند. استان‌هایی در کشور داریم که به اندازه یک‌دهم خراسان رضوی نقش موثری در دفاع مقدس نداشتند اما امروز اقدامات اندک خود را در معرض دید گذاشته و بازدیدکننده دارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی بیان کرد: ما اقدامات خود را در خراسان رضوی دیرتر شروع کردیم و این تاخیر در شروع باعث شده علاوه بر تحمیل هزینه‌های سنگین زیر سوال برویم که چرا خراسان رضوی موزه دفاع مقدس ندارد. امیدواریم با این مصوبه، خواست قلبی مردم تحقق پیدا کند.

یوسفعلی‌زاده با اشاره به اینکه آغاز به کار موزه دفاع مقدس پس از انجام عملیات ساختمانی وارد مرحله تولید محتوا و موزه‌آرایی می‌شود، تصریح کرد: در یک سال گذشته از محل فعلی استفاده می‌شده و نمایشگاهی ایجاد کرده‌ایم که بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز از آن بازدید داشته‌اند. مطالبه پیشکسوتان و اهالی خراسان این است که این موزه با کیفیت و به سرعت دایر و محتواها تولید شود و سوژه‌های ناب خراسان رضوی، به نمایش گذاشته شود.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی یادآور شد: بیش از ۵۰۰ سوژه قابل پردازش که باید در موزه نمایش داده شود، فهرست شده که هر کدام یک رویداد مهم و یک حکایت قابل تجسم است. احداث این مرکز گام اول بوده و تکمیل و تقویت تجهیزات و امکانات قابل نصب، سوژه‌پردازی و حوزه‌آرایی در گام‌های بعدی قرار دارد.

وی یادآور شد: این موزه محل زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان است و به سیدالشهدا(ع) و شهدای کربلای ایران و کربلاهای جهان اسلام اختصاص دارد. باید محتواهایی را تولید کنیم که ارزش‌های بزرگ و فداکاری‌ها را به منصه ظهور و بروز برساند.

یوسفعلی‌زاده گفت: نسل جوان و نوجوان، زبان امروزی می‌خواهد و باید با تکیه بر تکنولوژی و ظرفیت‌های فضای مجازی و دیجیتال با آن‌ها صحبت کنیم که نیاز به زیرساخت‌های موثر و مهمی دارد.

انتهای پیام
captcha