نخستین یادواره 137 شهید مهندسی گروه 444 نزاجا در مشهد برگزار شد

یادواره 137 شهید مهندسی نزاجابه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، نخستین یادواره ۱۳۷ شهید مهندسی نزاجا که به همت گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل شمال شرق نزاجا در پادگان ثامن‌الائمه مشهد، امروز ۱۰ بهمن با حضور امیررضا آذریان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا و سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در خراسان رضوی، امیر احمد اکبری، فرمانده گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی، سایر فرمانده‌هان و  کارکنان ارتش و جمعی از خانواده‌های شهدای مهندسی نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

در این مراسم از خانواده شهید سرتیپ حسن باغ دروازه‌ای از شهدای رسته مهندسی در دوران دفاع مقدس تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

همچنین در حاشیه این مراسم از کتاب «به رنگ انار» و «ترنم لبیک» که توسط گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی تهیه و تولید شده است نیز رونمایی شد.

سرتیپ دوم ستاد احمد اکبری، فرمانده گروه ۴۴۴ مهندسی رزمی در این مراسم، بیان کرد: شهیدان زنده هستند، اما ما نمی‌توانیم این مطلب را درک کنیم. دفاع از دین خدا، مکتب اهل بیت و انقلاب را هنوز شهدا انجام می‌دهند.

وی افزود: راه سعادت ما نیز ولایت است، لذا سعادتمندیمان در گرو نصرت ولی خدا و همراهی ولی خداست و فعلا که ولی خدا در غیبت به سر می‌برد، باید به نایب امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری نگاه کنیم. 
 
فرمانده گروه 444 مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل شمال شرق نزاجا تصریح کرد: برای زمینه‌سازی ظهور ولیعصر (عج) تلاش کنید. در حال حاضر نیز مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین تاکید دارند و با روشنگری نگذارید خون جوانان شهیدمان پایمال شود.

اکبری تصریح کرد: امروز توفیق شد که در اولین یادواره 137 شهید مهندس، مهمان شهدا باشیم و از روح ملکوتی آن‌ها استعانت بجوییم. یکی از مصادیق بارز و مبرهن جهاد و جهاد تببین همین است که ما برای نسل جوان و نسل‌های آینده سینه‌سینه از رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها و جان‌فشانی‌های مردانی بگوییم که قهرمانان وافعی این مرز و بوم هستند.