اهمیت تکلیف‌گرایی و ادای وظیفه در تفکر بسیجی
محمدرضا مردانی، رئیس بسیج اساتید کشوربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محمدرضا مردانی، رئیس بسیج اساتید کشور، امروز 19 خرداد در یازدهمین اجلاس سراسری مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی که در مجتمع فرهنگی امامت مشهد برگزار شد اظهار کرد: ابن روزها در شرایط حساسی هستیم، از یک‌سو داغدار شهدای خدمتیم و از سوی دیگر فردی را که شایسته ریاست جمهوری و دنبال‌کننده مسیر شهید رئیسی باشد انتخاب کنیم.
 
وی افزود: در مسیر انتخاب رئیس جمهوری شایسته، مشکلات زیاد است، از یک طرف دشمنان جمهوری اسلامی قد علم کرده‌اند و از سوی دیگر نیز با توجه به بحث انتخابات عده‌ای هم بوی کباب شنیده‌اند، ما شخصیت بزرگی را از دست دادیم که رهبر انقلاب ویژگی‌های زیادی برای این شهید برشمردند و امیدوارم خداوند توفیق ادامه راه این شهید را به ما بدهد و بتوانیم تبیین‌کننده مرام آن شهید باشیم و گام‌هایی برای تداوم این راه برداریم.
 
مردانی با اشاره به توصیفات شخصیت بسیجی در فرمایشات رهبری ادامه داد: صرفاً قرار گرفتن در جمع بسیجیان رفع تکلیف نمی‌کند، بلکه باید بسیجی بودن را به‌صورت اکمل و اتمم در جامعه به نتیجه رساند، افتخار شهید رئیسی به بسیجی بودن بود و امرروز شهید رئیسی مصداق این کلام است که بسیجی یعنی علی(ع) که خود را وقف اسلام کرد.
 
رئیس بسیج اساتید کشور اظهار کرد: بر اساس فرمایش رهبری در توصیف بسیجیان چقدر توانستیم  تعابیر ایشان را الگو و در دستور کار قرار دهیم، بسیجیان در همه میادین از نظامی تا علمی و جهادی همواره حضور داشته‌اند، لذا برجسته‌سازی فرهنگ و تفکر بسیجی یعنی مردمی بودن، تعهد و احساس مسئولیت که در مسائل مختلف کشور باید اتفاق افتد.
 
وی ادامه داد: مشکلات هست، امکانات نیست، اما ما دانش داریم، انرژی داریم، نگاه، برنامه و فکر داریم و باید مشکلات را پیدا کرده و راه حل ارائه دهیم، برای حل مشکلات باید بسته سیاستی ارائه داد و با طرح شیرین خدمت استاد بسیجی کام مردم را شیرین کنیم که این همان احساس تعهد بودن است.
 
مردانی ضمن برشمردن صفات یک بسیجی در کلام امام و رهبری افزود: نظم از نگاه امام و رهبری در بسیج بسیار مهم است، از طرفی نیز تأکید رهبری دوری از کار نمایشی و کار ویترینی است، تکلیف‌گرایی و ادای وظیفه در تفکر بسیجی حائز اهمیت است. در میدان علم و تحقیق بسیج باید کارآمد باشد، دستاوردهای علمی به قدرت و توانایی جمهوری اسلامی افزوده و نتیجه کار در آزمایشگاه هاست، افراد زیادی هستند که نامشان در لیست بسیج  نیست، اما در میدان علم و تحقیق بسیجی کار می‌کنند.
 
وی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: در انتخابات هشتم تیر توجه جدی به نکات رهبری باید مد نظر باشد و اکنون که رویداد مهم انتخاب راه را پیش رو داریم بی‌توجهی به این مسئله به هیچ وجه قابل قبول نیست، ما اساتید برای حضور مردم پای صندوق رأی تکلیف داریم، اگرچه دانشگاه تعطیل است، اما برپایی تریبون آزاد و سیار برای تبیین شاخص‌های رئیس جمهور اصلح و مشارکت حداکثری را در برنامه داریم.
 
مردانی گفت: نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد اساتید تأثیر بسیاری برای شرکت و رأی دادن در انتخابات دارند و بر اساس آمار 65 درصد مستعد حضور در انتخابات هستند، هر چند زمان زیادی نداریم، اما امید داریم نتیجه کارمان تداوم راه شهید رئیسی را به دنبال داشته باشد.
 
رئیس بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه مهمان مدعو روز گرامیداشت بسیج اساتید شهید رئیسی بود افزود: با اتفاق پیش آمده و در فقدان ریاست جمهوری برنامه روز ملی بسیج اساتید با اجتماع 31 هزار نفری در سالروز شهادت چمران تدارک دیده شده که نشان‌دهنده اقتدار بسبج اساتید در صحنه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا است که امید است بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم.
 
وی با اشاره به شاخص‌های یک رئیس جمهور اصلح گفت: استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی صحیح، پرهیز از بداخلاقی انتخاباتی و پایبندی به ارزش‌های دینی و مبنایی انقلاب اسلامی داشته باشد و خود را خدمتگذار مردم بداند، شجاع و مقاوم در برابر دشمن باشد و از اشرافی‌گری دوری گزیند، امانت‌دار و به دور از فساد باشد، به توانایی مردم ایمان داشته باشد، کارآمد، بصیر، عادل و با همت جهادی و ... باشد.