کد خبر: 4065270
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹

امضای تفاهم‌نامه بین کتابخانه‌های عمومی و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)

در راستای افزایش تعاملات فرهنگی، تفاهم‌نامه همکاری فی مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشرآثار امام خمینی (ره) استان، امضا شد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) خراسان رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، تفاهم‌نامه همکاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و حجت‌الاسلام والمسلمین تقی خادم، رئیس دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) خراسان رضوی با هدف افزایش تعاملات فرهنگی امضا شد.
 
در ابتدا حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: امسال در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمایشاتی راهبردی و ارزشمند در حوزه سیره و اندیشه حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که می‌تواند سرلوحه همه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ترویج اندیشه سیاسی انقلاب باشد.
 
وی تصریح کرد: به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، امام خمینی(ره) روح جمهوری اسلامی هستند و اگر این روح از جمهوری اسلامی گرفته شود مانند نقشی بر دیوار است. در واقع مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با موضع گیری‌های خود در مراسم سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی وظیفه مهم و سنگین ترویج و شناساندن اندیشه و سیره امام خمینی(ره) به ویژه با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب را بر عهده همه دستگاه‌ها و فعالان فرهنگی و سیاسی گذاشته‌اند و ما تلاش می‌کنیم در مجموعه کتابخانه‌های عمومی روح جمهوری اسلامی را زنده نگاه داریم.
 
وی با اشاره به نقش کتابخانه‌های عمومی به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی، پایگاه‌های مردمی و مراکز آموزشی غیر رسمی اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدوارم که این تفاهم‌نامه سرآغاز انجام برنامه‌ها و فعالیت‌های مفید و ارزشمند در جهت زنده نگاه داشتن یاد، خاطره و اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی باشد.
 
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین تقی خادم، رئیس دفتر نمایندگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) خراسان رضوی ضمن قدردانی از مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی و توجه ویژه وی به منظومه فکری مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نشر و ترویج اندیشه و سیره حضرت امام(ره) را یک وظیفه ملی، فردی و دینی عنوان کرد.
 
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه امام راحل(ره) پرچم جمهوری اسلامی، انقلاب و ملت ایران است، گفت: لذا هر کس در زیر این پرچم خدمت کند پیرو امام راحل(ره) است.
 
خادم در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: امید است که این تفاهم‌نامه سرآغازی مفید برای ترویج اندیشه و آثار امام خمینی(ره) باشد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha