کد خبر: 4066435
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶

تشرف بیش از ۶۰۰۰ زائر اولی و پیاده در روز زیارتی امام رضا(ع)

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) بیان کرد: همزمان با ۲۳ ذی‌قعده، ۵۰۰۰ زائر اولی از استان گلستان و ۱۰۶۵ زائر پیاده به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

تشرف بیش از 6000 زائر اولی و پیاده در روز زیارتی امام رضا(ع)حسین رضایی، سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی بیان کرد: در دهه کرامت  بیش از  10 هزار زائر پیاده ایرانی و خارجی در قالب 134 کاروان ایرانی و چهار کاروان عراقی مهمان مشهدالرضا(ع) بودند. بیش از 10 هزار زائر در قالب این تعداد کاروان در ایام دهه کرامت به مشهد مشرف شدند که از این آمار تعداد زائران پیاده عراقی،  65 نفر  در قالب چهار کاروان از شهرهای کربلا و نجف بودند.

وی گفت: در طول دو سال به علت شیوع بیماری کرونا در ایام دهه کرامت زائر پیاده نداشتیم، اما در سال‌جاری با فروکش کردن این بیماری و به همت مدیران کاروان‌ها و آمادگی ایستگاه‌های صلواتی همراه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی میزبان زائران پیاده امام رضا(ع) هستیم.

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا(ع) افزود: همزمان با 23 ذی‌قعده که روز زیارتی امام رضا(ع) است نیز 5000 زائر اولی از استان گلستان و 1065 زائر پیاده به حرم مطهر رضوی مشرف شدند. این تعداد زائر در قالب سه کاروان از شهرهای گرگان، مینودشت و کلاله مدت 18 سال است که به صورت منسجم از استان گلستان عازم مشهد می‌شوند و خود را برای روز زیارتی امام رضا(ع) به مشهد مقدس می‌رسانند.

رضایی ابراز کرد: همچنین برای سالروز شهادت امام جواد(ع)، 80 نفر زائر پیاده عراقی در مسیر تشرف به مشهد برای زیارت حرم رضوی هستند که 9 تیرماه میزبان آنان خواهیم بود.

وی گفت: به این منظور با هماهنگی‌های قبلی که با مدیران ایستگاه‌های صلواتی در مسیر نیشابور، تربت حیدریه و کاشمر صورت گرفته 6 ایستگاه صلواتی ثابت و 10 ایستگاه سیارفعال شدند که خدمات رفاهی، فرهنگی و درمانی به زائران پیاده در مسیر ارئه می‌دهند.

 رضایی ادامه داد: در مسیر قوچان به مشهد از ورودی گلبهار تا مشهد، سه ایستگاه، در مسیر سرخس ایستگاه میقات الرضا و در مسیر فریمان ایستگاه‌های فرهادگرد، تپه سلام، بهشت رضا و شهرداری در ایام منتهی به ولادت امام رضا(ع) فعال بودند.

 سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) بیان کرد: در سه ایستگاه مسیر نیشابور، یک ایستگاه مسیر قوچان و یک ایستگاه مسیر سرخس و فریمان، اسکان و خواب شبانه پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: تمام هزینه‌های خدمات به مهمانان امام رضا(ع) توسط خیران در مسیر تدارک دیده شده و مدیران کاروان‌ها پیش‌بینی‌های لازم برای اسکان را انجام داده‌اند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) اضافه کرد: برای آن‌ دسته از زائرانی که هزینه اسکان ندارند واحد اسکان جمعیت خدمتگزار با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط پیش‌بینی شده است.

رضایی گفت: همانطور که در ایام مناسبتی در مشهد شاهد حضور زائران پیاده هستیم هر ساله از مشهد نیز در قالب کاروانی منظم برای عرض ادب، عزاداری و شرکت در همایش بزرگ راهپیمائی اربعین در قالب کاروان زائران پیاده عازم کربلا می‌شوند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان به حضور در این کاروان که امسال بیست و یکمین سفر پیاده خود را از مشهد به کربلا در روز 17 تیرماه آغاز خواهند کرد تا پایان خرداد مهلت دارند با شماره تلفن ثابت  33712305 کد 051  و یا همراه  09159101510 تماس حاصل کرده و اقدام به ثبت نام در این کاروان کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha