توسعه گردشگری زیارت در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد
کد خبر: 4182716
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸

توسعه گردشگری زیارت در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در شهریورماه امسال، بیشترین تراکم مسافری را در بین فرودگاه‌های کشور داشته است.

فرودگاهبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل فرودگاه‌های استان، محمود امانی‌بنی مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی، اظهار کرد: امروز، آمار ترافیک مسافری فرودگاه‌ها بیانگر میزان توسعه‌ اقتصادی و حجم جابه‌جایی بار هوایی نیز نشانگر قدرت اقتصادی است.

وی با بیان اینکه توسعه فرودگاه‌ها و افزایش سفر و مسافر تأثیرات مستقیم و غیرمستقیمی بر اقتصاد هر منطقه دارد، افزود: اشتغال‌زایی، کمک به رونق و توسعه صنعت گردشگری و خدمات وابسته از مهم‌ترین تاثیرات افزایش سفر و توسعه فرودگاه‌ها است؛ اما در خراسان‌رضوی و به‌ویژه مشهدالرضا(ع)، دستاورد مهمتر رونق گردشگری زیارت و افزایش ورود زائران داخلی و خارجی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) خواهد بود.

امانی‌بنی با تأکید بر اینکه امروز فرودگاه‌ بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد اقدامات کم‌نظیری در مسیر توسعه گردشگری زیارت داشته است، به آخرین گزارش منتشرشده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اشاره و بیان کرد: تنها در شهریورماه امسال، حداقل ۸۰درصد نشست و برخاست کل پروازها در 9 فرودگاه کشور انجام شده که فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌‌نژاد مشهد در رده دوم قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: همچنین 80درصد نشست و برخاست‌های پروازهای بین‌المللی، در پنج فرودگاه انجام شده که در این زمینه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در رده نخست قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در شهریورماه امسال فرودگاه مشهد با متوسط 130 مسافر در هر پرواز، بیشترین تراکم مسافری را در میان فرودگاه‌های کشور کسب کرده است، افزود: در شهریورماه امسال مسیر تهران به مشهد، پرترددترین مسیر پروازهای داخلی بوده و بیشترین مسافر نیز به مسیر مشهد به تهران اختصاص یافته است.

امانی‌بنی گفت: اما در میان پروازهای بین‌المللی مسیر مشهد به نجف با تعداد 272 پرواز، پرترددترین مسیر بوده و بیشترین مسافر نیز به همین مسیر اختصاص یافته است.

انتهای پیام
captcha