برگزاری چهاردهمين دوره تربيت مربی قرآن در مؤسسه رضوان علوی
کد خبر: 2394824
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۷

برگزاری چهاردهمين دوره تربيت مربی قرآن در مؤسسه رضوان علوی

گروه فعالیت‌های قرآنی: چهاردهمين دوره تربيت مربی قرآن كريم در مؤسسه قرآن و عترت رضوان علوی در مشهد برگزار می‌شود.

مرضيه دلالی‌نژاد، مدير موسسه قرآن و عترت رضوان علوی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه خراسان رضوی گفت: چهاردهمين دوره تربيت مربی قرآن كريم در قالب طرح جوادالائمه(ع) در موسسه قرآن و عترت رضوان علوی از هفته دوم شهريورماه در مشهد آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه طول اين دوره 18 روز است، افزود: در اين دوره 25 نفر ثبت نام كرده‌اند كه فارغ‌التحصيلان با اخذ گواهی پايانی می‌توانند در مهدهای قرآنی شروع به فعاليت كنند.
دلالی‌نژاد درباره شرایط شركت در اين دوره‌ها يادآور شد: متقاضيان باید حداقل دارای مدرك ديپلم و ترجيحا ليسانس و مربی مهد و دارالقرآن باشند.
وی با اشاره به اینکه طرح آموزش قرآن جوادالائمه(ع) با همكاری اداره فرهنگ و ارشاد و تعامل با آموزش و پرورش طراحی شده است، افزود: اين طرح خروجی بررسی‌های يك گروه كارشناس بر روی طرح‌های استاد محسنی و مكتب القرآن است.
مدير موسسه قرآن و عترت رضوان علوی بیان كرد: هدف از اجرای طرح تربيت مربی جوادالائمه برطرف شدن ناسازگاری لحن فارسی و عربی آموزش قرآن در مرحله دبستان است که در اين طرح شيوه انتقال قرآن و عترت به صورت همزمان به مربی آموزش داده می‌شود.
وی با بیان اینکه مربی در اين طرح نحوه انتقال نكته‌های بهداشتی، اخلاقی و... را آموزش می‌بيند، گفت: امتياز اين طرح نسبت به ساير طرح‌های آموزشی در اين است كه كودكان بدون همكاری والدين پيشرفت می‌كنند.
captcha