کد خبر: 3878680
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
آیت‌الله علم‌الهدی:
امام جمعه مشهد گفت: مردم، برادران و خواهران، اگر می‌خواهید کسی را به مجلس بفرستید، نسخه بدل حاج قاسم را بفرستید.

نسخه بدل حاج قاسم را به مجلس بفرستیدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، امروز، 25 بهمن‌ماه، در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی، ضمن تبریک میلاد مسعود صدیقه اطهر(س) و تشکر از حضور پربرکت و حماسه‌آفرین مردم در راهپیمایی 22 بهمن‌ماه، اظهار کرد: امام(ره) در یکی از سال‌های اول پیروزی انقلاب به‌مناسبت 22 بهمن که عده‌ای خدمت ایشان رسیدند و ملاقات داشتند، فرمودند که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، این پیروزی بسیار سخت و سنگین به دست آمد، اما بدانید سخت‌تر و سنگین‌تر از پیروزی انقلاب پیروز نگه داشتن آن است.

وی افزود: عده‌ای انقلاب را با فداکاری به پیروزی رساندند، سینه‌ها را آماج گلوله‌های داغ جلادان ستم‌شاهی قرار دادند و با کمال قدرت حماسه‌ای آفریدند که نظام نابکار دست‌نشانده دشمن به‌عنوان نظام ستم‌شاهی براندازی و حکومت اسلامی استوار شد، این پیروزی به زحمت به دست آمد، اما امام فرمودند پیروز نگه داشتن این انقلاب سخت‌تر از پیروزی آن است. این 41 سالی که بر این انقلاب گذشت، مقاومتی که شما مردم کردید، پایداری که شما داشتید و جریان‌های مختلف، حوادث گوناگون و فراز و نشیبی که در زندگی شما مردم در مسیر انقلاب به وجود آمد و شما پایمردانه ایستادید، بسیار سنگین بود و بسیار زحمت کشیدید.

پیروز نگه داشتن انقلاب در 40 ساله دوم

امام جمعه مشهد ادامه داد: این را بدانید که در 40 ساله دوم، پیروز نگه داشتن انقلاب از 40 ساله اول سنگین‌تر است، زیرا در 40 ساله اول دشمن فقط می‌خواست کشور ما را بگیرد، بر مطامع و منافع مردم در این کشور مسلط شود و سرنوشت شما را ملعبه مطامع خود قرار دهد، اما در 40 سال دوم مسئله زندگی و حمایت دشمن، بود و نبود آن و بقا و از بین رفتنش به این انقلاب وابستگی پیدا کرده، انقلاب بماند، دشمن نابود است، اگر انقلاب برود و سقوط کند، دشمن می‌تواند زندگی کند؛ بنابراین در 40 ساله دوم نگه داشتن انقلاب بسیار سخت‌تر است. هر جریانی که پیش می‌آید، نسبت به آنچه در گذشته داشتیم، حساس‌تر و خطرناک‌تر بوده و موقعیت خطیرتر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: 10 دوره مجلس را پشت سر گذاشتیم، اما هیچ کدام به اندازه مجلس یازدهم خطرناک نبود و به اندازه این مجلس مؤثر نیست. این مجلس بسیار خطیرتر از مجالس دیگر است. دشمن به نقطه‌ای رسیده که با ناوگان، سلاح‌های جنگی و تهاجم نظامی نمی‌تواند ما را از بین ببرد؛ بنابراین به هر وسیله‎ای متوسل می‌شود.

پاسداری شورای نگهبان از دروازه دموکراسی کشور

وی اضافه کرد: تنها جایی که می‌تواند با نفوذ از درون نظام، انقلاب ما را ساقط کند، مجلس است، اگر عوام دشمن به مجلس رفتند، می‌توانند بر ما مسلط شوند. پاسداری قهرمانانه و دقیق نهاد شورای نگهبان آنچنان دروازه دموکراسی کشور را پاسداری می‌کند که عوامل نفوذی دشمن نمی‌توانند به مجلس وارد شوند. خطرناک این است که از افرادی که به مجلس می‌روند، دشمن نفوذی بسازد و از آن‌ها که به درون مجلس راه پیدا می‌کنند، یارگیری کند، این دست شما مردم است که بگذارید چه کسی به مجلس برود و چه کسی نرود.

علم‌الهدی با بیان اینکه خطیر بودن مجلس ما از دو جهت است، گفت: یکی از این جهت که وضعیت اقتصادی، معیشتی و مشکلات ما باید با تکیه بر قدرت و توان خودمان به بهترین وجه اجرا و اداره شود؛ بنابراین مجلسی می‎خواهد که با تمام قدرت و با حرکت جهادی و فعالیت، مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کند. از جهت دوم به مجلسی احتیاج داریم که قوی، نیرومند، بدون ترس، بدون واهمه و شجاع مقابل استکبار جهانی بایستد و مبارزه کند.

پنج معیار رهبری برای انتخاب نمایندگان مجلس توسط مردم

امام جمعه مشهد با اشاره به پنج معیار تعیین شده توسط مقام معظم رهبری برای افرادی که مردم می‌خواهند به مجلس بفرستند، تصریح کرد: معیار اول اینکه مؤمن باشد، نه اینکه تنها شهادتین بگوید، بلکه خدا و معاد را باور کند، فردی که خدا و معاد را باور ندارد را به مجلس نفرستید، حتی اگر متخصص باشد. دوم اینکه انقلابی باشد، یعنی دلداده این انقلاب، ایستاده پای انقلاب و همه چیزش قربانی و فدایی انقلاب بوده و اندیشه انقلابی داشته باشد. فرد انقلابی یک نشان بیشتر ندارد و آن این است که قدم جای قدم رهبر بگذارد، تمام بینش و اندیشه‌اش رهبر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: معیار سوم اینکه شجاع باشد، آدم ترسویی که از قدرت‌های پوشالی، استکباری و اروپایی وحشت کند را به مجلس نفرستید. چهارم اینکه جهادی باشد، روز و شب نشناسد، ساعت و وقت برای کارش نداشته باشد، زندگی، خانه، خانواده و شغل و مشغولیت دیگر در او نباشد، روز و شب تلاش کند و هم در عرصه برنامه‌ریزی، هم نظارت بر اجرای برنامه و هم مچ‌گیری و مراقبت از افرادی که می‌خواهند در کارگزاری‌های نظام خلاف کنند، کار کند.

وی ادامه داد: پنجم اینکه کارآمد باشد، بتواند مشکل و از جمله مشکلات اقتصادی و سیاسی را حل کند و فرد ناکارآمدی که ابتکار اندیشه و تخصص ندارد و در عرصه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کاری از او ساخته نیست، به درد مجلس نمی‌خورد. در کنار این پنج خصوصیت یک تابلو نصب شده که این خصوصیات را در او می‌بینید و آن تابلو شهید حاج قاسم سلیمانی است.

علم‌الهدی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی خدا و معاد را باور کرده و انقلابی بود. همه چیزش وابسته به رهبر و در همه شئون دلداده ایشان و جهادی بود. مقام معظم رهبری گفتند که شهید سلیمانی در تمام 33 روز جنگ لبنان در عرصه جبهه بود، یک نفر از سیدحسن نصرالله سؤال کرد که چرا دو سه بار ایشان به ایران آمدند و برگشتند که گفتند یک بار بود آن هم به این دلیل که ما پیغامی برای آقا داشتیم. از ابتدای جنگ 33 روزه تا لحظه پیروزی پای همه مسائل ایستاد. در کربلای 5 وقتی خبرنگاری از ایشان سؤال کرد، خوابش برد، رفیقش گفت که 70 ساعت نخوابیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: