کد خبر: 3915762
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی از میزبانی مشهد در مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور خبر داد.

میزبانی مشهد در پنجمین دوره مسابقات قرآن فرهنگیان کشورعلی مهدوی‌خواه، رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا، بیان کرد: پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در مرحله مقدماتی از ابتدای مردادماه و در قالب فضای مجازی به میزبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و در مشهد مقدس آغاز شده است.

رقابت 146 متسابق در مرحله نهایی

وی افزود: تعداد 350 اثر در قالب پنج رشته شامل رشته‌های قرائت تحقیق، نهج‌البلاغه، تدریس احکام، حفظ کل و حفظ 10 جزء به دبیرخانه مجازی استان واصل شد که از این تعداد 146 اثر پس از بررسی توسط 10 گروه و کمیته تخصصی مسابقات در اختیار بخش فنی قرار گرفت و در نهایت توسط گروه داوران نیز داوری آثار انجام شد و به مرحله نهایی راه یافتند.

مهدوی‌خواه ادامه داد: در سه رشته قرائت تحقیق، نهج‌البلاغه و تدریس احکام نیز شرکت‌کنندگان اجرای خود را در هر رشته در قالب فیلم و کنفرانس به دبیرخانه ارسال کردند و در دو رشته حفظ کل و حفظ 10 جزء فرآیند اجرا متفاوت بود و شرکت‌کنندگان به‌صورت آنلاین در بخش حفظ کل به 60 سؤال چهار گزینه‌ای و در رشته حفظ 10 جزء به 30 سؤال چهارگزینه‌ای پاسخ خود را ارائه دادند.

رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در این پنج رشته نیز 27 و 28 مردادماه در دو بخش بانوان و آقایان برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: این مرحله از طریق برقراری ارتباط تصویری با متسابقان هر رشته در ساعات تعیین شده انجام خواهد شد و گروه داوری مستقر در بخش آقایان در پنج سالن به تعداد 10 نفر در 27 مرداد و در بخش بانوان نیز 10 داور بانو در پنج سالن در روز 28 مرداد، این دوره از مسابقات را در بخش نهایی قضاوت خواهند کرد.

مهدوی‌خواه تصریح کرد: در راستای جلوگیری از به وجود آمدن برخی از مشکلات در حین اجرای مسابقات که به‌صورت تصویری و آنلاین خواهد بود نیز همزمان با چهارشنبه 22 مردادماه نیز ارتباط تصویری با هر یک از متسابقان به صورت مانوری برقرار خواهد شد تا در این خصوص نقاط ضعف را برطرف کنیم.

رئیس اداره امور قرآن و عترت آموزش و پرورش خراسان رضوی ابراز کرد: مراسم افتتاحیه در این دوره نداریم. برگزاری مراسم اختتامیه در برنامه اجرایی گنجانده شده که البته زمان و نحوه برگزاری آن مشخص نیست.

وی گفت: در این دوره از مسابقات، 50 نفر به تفکیک پنج نفر از هر رشته در دو بخش بانوان و آقایان به‌عنوان برگزیدگان تقدیر می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: