کد خبر: 3949246
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد گفت: «حسنا» نام یک نشریه علمی، فرهنگی، اجتماعی با محوریت زن و خانواده است که صاحب امتیاز آن نیز بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد بوده و شماره نخست آن ابتدای بهمن منتشر شد.

اولین شماره نشریه «حسنا» منتشر شدسجاد صاحب‌الزمانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی مشهد و مدیرمسئول نشریه «حسنا»، در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: اعضای هیئت تحریریه نشریه «حسنا»، حجت‎الاسلام مهدی صارمی، مهسا منوچهری، نسیم قاضی، فاطمه امه‎طلب، کبری خانی و سیدجواد عطار حسینی هستند و سیده فاطمه ساری زاده سردبیر این نشریه است.

وی با بیان اینکه بی‎بی حکیمه حسینی، عضو هیئت علمی دانشکده علوم قرآنی مشهد، به عنوان استاد راهنمای هیئت تحریریه این نشریه است، افزود: هدف از انتشار این نشریه پرداختن به مسائل و چالش‌های حوزه زن و خانواده و ارائه راهکارهای علمی در این موارد است.

صاحب‎الزمانی بیان کرد: در شماره نخست این نشریه موضوع «رشد زن در پرتو تعادل حقوق و مسئولیت‌ها» مورد توجه بوده است، مقالات، یادداشت‌ها، داستان‌ها و بازتاب‌های مجازی منتشر شده در نخستین شماره این نشریه با هدف پرداختن به چالش‌های اجتماعی مانند حقوق زن، ازدواج سفید و دیگر موارد چالشی در جامعه انتشار یافته است.

مدیرمسئول نشریه «حسنا» ادامه داد: اولین شماره از نشریه حسنا در قالب 10 صفحه در بستر مجازی منتشر شد که از جمله عناوین مطالب نگاشته شده در این نشریه می‌‌توان به «مادران دانشجو را دریابید!»، «حقوق پشمکی» و «تبعیض؛ سهم زن از هنر» اشاره کرد.

صاحب‌الزمانی اظهار کرد: الهام کاظمی، فاطمه امه‌طلب، کبری خانی، سیده فاطمه ساری‌زاده، گلناز صابری، علی پردل و سجاد صاحب الزمانی نویسندگان اولین شماره از نشریه «حسنا» هستند.

وی گفت: علاقه‌مندان به مطالعات حوزه زن و خانواده می‌توانند نسخه منتشر شده از این نشریه را از طریق آدرس مجازی eitaa.com/re_alhadid دریافت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: