کد خبر: 3971566
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد گفت: با اجرای پویش «شهر مهربانی» بیش از ۱۷۰ هزار پرس غذای گرم و ۳۰ هزار بسته معیشتی در مناطق حاشیه و کم برخوردار مشهد توزیع و حدود ۳۰ میلیون تومان حساب دفتری تسویه شد.

توزیع 200 هزار پرس غذای گرم و بسته معیشتی توسط شوراهای اجتماعی محلاتبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص عملکرد شوراهای اجتماعی محلات مشهد در ماه رمضان افزود: رمضان امسال برای تمام مسلمانان ایران و جهان خاص و ویژه بود، چرا که ویروس منحوس کرونا موجب آسیب‌های مالی و روحی بسیاری به تمام جوامع شد که شهر مشهد مقدس نیز از این قاعده مستثنی نبود.

وی ادامه داد: با این نگاه در اداره شوراهای اجتماعی محلات تصمیم گرفته شد با راه‌اندازی پویشی شهری تحت عنوان «شهر مهربانی» تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی شهر امام مهربانی را که آماده صرف در مسیر نیت‌های خیرخواهانه بود با محوریت شوراهای اجتماعی محلات به سمت و سوی اقشار آسیب‌پذیر شهر سوق پیدا کند.

قدرتی با اشاره به این که پویش شهر مهربانی دارای سه زیرشاخه است، تصریح کرد: پویش شهری «شهر مهربانی» با سه زیر شاخه «مرهمی بر سوگ تو» با هدف قرائت قرآن به نیت درگذشتگان بیماری کرونا و شهدای سلامت که شرایط سوگواری و برقراری مراسم برای این عزیزان مهیا نبود، «چراغی بر افروز» با هدف جمع‌آوری بسته‌های معیشتی و غذای گرم برای خانواده‌های نیازمند شناسایی شده و «هر محله مهربانی» با هدف آزادسازی زندانیان دیه جرایم غیر عمد و مهریه در مناطق 13گانه شهر اجرا شد که به لطف شهروندان خیر و به برکت ماه مبارک رمضان ثمرات خوبی هم در بر داشت.

وی در خصوص نتایج اجرای پویش شهر مهربانی نیز اظهار کرد: به همت شوراهای اجتماعی محلات مشهد در پویش «چراغی بر افروز» شاهد توزیع ۱۷۰ هزار و ۵۷۰ پرس غذای گرم ، ۲۹ هزار و ۲۱۰ بسته معیشتی و تسویه حساب ۳۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان حساب دفتری در مناطق حاشیه و کم‌برخوردار شهر بودیم. همچنین باید به این آمار توزیع گوشت چندین گوسفند و تهیه چند جهیزیه عروس و سرویس سیسمونی توسط خیرین را نیز افزود.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به حضور چشمگیر مردم در پویش «هر محله مهربانی»، ادامه داد: در این پویش که با هدف آزادسازی زندانیان دیه جرایم غیر عمد و مهریه فعالیت صورت می‌گرفت، بیش از هزار شهروند مشهدی به دعوت اعضای شوراهای اجتماعی محلات اقدام به واریز مبالغ قابل توجهی به حساب ستاد دیه استان خراسان رضوی نمودند که به زودی آمار این عمل خداپسندانه و آزادسازی زندانیان در این ماه مبارک، از طریق مسئولین امر اعلام خواهد شد.

قدرتی، درباره پویش «مرهمی بر سوگ تو» نیز گفت: این پویش با نیت ختم قرآن برای شد که بیش از 7000 نفر از شهروندان مشهدی با دعوت شوراهای اجتماعی محلات در آن شرکت کردند.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: