کد خبر: 4004948
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
دورهمی رتبه‌های برتر کنکور علوم تجربی به مدت سه روز در مشهد با عنوان «آینده‌ روشن» در مشهد برگزار می‌شود. بخش نخست این همایش صبح روز گذشته در حرم رضوی آغاز شد تا نخبه‌های برتر کنکور گردهمایی خود را با زیارت امام هشتم(ع) آغاز کرده باشند.

گردهمایی رتبه‌های برتر آزمون سراسری با زیارت امام هشتم(ع)به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، دورهمی رتبه‌های برتر کنکور علوم تجربی به مدت سه روز در مشهد با عنوان «آینده‌ روشن» در مشهد برگزار می‌شود. بخش نخست این همایش صبح روز گذشته در حرم رضوی آغاز شد تا نخبه‌های برتر کنکور گردهمایی خود را با زیارت امام هشتم(ع) آغاز کرده باشند.

به این منظور در حاشیه همایش به سراغ تعدادی از نخبگان دانشجویی رفتیم و از آن‌ها در مورد حال و هوای خود از آمدن به حرم مطهر رضوی و آغاز سال تحصیلی به گفت‌وگو نشستیم.

حضور در حرم مطهر رضوی یک اتفاق مبارکی بود

نیما گلستانی که رتبه یک کنکور 1400 در دانشگاه پزشکی تهران از شهر تبریز قبول شده است، اظهار می‌کند: دعوت ما به حرم مطهر رضوی یک اتفاق بسیار بزرگی بود که ممکن است نصیب هر فرد دانشجویی نشود اما خوشبختانه این اتفاق برای من یک پیام مهم به همراه داشت و بسیار مسرت‌بخش است.

وی تصریح می‌کند: خوشبختانه از سوی نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه با من تماس گرفتند و متوجه شدم که باید به شهر مشهد سفر کنم و شروع تحصیل من با آمدن به حرم مطهر یک اتفاق مبارکی است. این مکان معنوی حس و حال بسیار خوبی دارد و این جمع دانشجویی و در کنار هم بودن بسیار لذت‌بخش است. اعتقاد دارم که باید در کنار درس و تحصیل به معنویات هم پرداخت تا به نوعی دلت در مواجهه با سختی‌ها و مشکلات قرص باشد.

حضور در حرم مطهر با شروع سال تحصیلی بسیار اتفاق خوبی بود

آوا فاضلی رتبه 9 کنکور سال 1400 که پزشکی دانشگاه تهران را قبول شده است، می‌گوید: من از شهر اصفهان به حرم مطهر رضوی دعوت شدم که بسیار باور نکردنی بود. حدود دو هفته گذشته از سوی نهاد نمایندگی رهبری با من تماس گرفتند و گفتند چنین گردهمایی برای دانشجویان نخبه برگزار می‌شود که برای من جالب بود و این دعوت را پذیرفتم.

وی عنوان می‌کند: این دعوت همراه با حس خوب آغاز یک بازه زمانی از زندگی برای من است و این جمع رتبه برترهای نخبه بسیار تجربه خوبی است. من در طول سال میانگین حدود 12 ساعت درس می‌خواندم و خانواده‌ام به لحاظ روحی بسیار زیاد کمک کردند و همراه من بودند.

عرفان ترکان رتبه 3 کنکور 1400 از بندر ترکمن، خاطرنشان می‌کند: من در شهر گرگان تحصیل کردم و خوشبختانه پزشکی تهران را قبول شدم. قطعا لطف خدا را نمی‌توان در این موفقیت نادیده گرفت. برای موفقیت نیاز است که برنامه منظم و منسجمی داشته باشیم تا به هدف نهایی خود دست یابیم. من از ابتدای سال برنامه مشخصی داشتم و در راستای آن پیش رفتم.

وی بیان می‌کند: من تفریحات را در کنار درس خواندن داشتم و این‌گونه نبود که تنها به درس خواندن اختصاص دهم. اما چند ماه آخر شکل جدی گرفت و زمان تفریحات کمتر شد. شروع سال تحصیلی دانشگاه با این اتفاق مبارک همراه شد و دعوت من به حرم مطهر اتفاق مسرت‌بخشی است که به انسان انگیزه می‌دهد تا در مسیر راه با شوق و اشتیاق ادامه دهد.

ترکان بیان می‌کند: یکی از مهم‌ترین عوامل داشتن چنین موفقیتی، داشتن پشتیبان از اهمیت مهمی برخوردار است و اگر در شرایط سخت قرار بگیریم به ما انگیزه می‌دهد و در مسیر موفقیت کمک کننده است. من در ذهن پیش فرض‌هایی برای رتبه خود داشتم و هیچ موفقیتی دست نیافتنی نیست و می‌تواند موفقیت‌هایی را کسب کند.

مهم‌ترین اتفاق برای شروع سال تحصیلی، حضور در حرم مطهر است

محمد حسن فلاحت رتبه 8 کشوری کنکور تجربی از اهواز که پزشکی دانشگاه تهران قبول شده است، اظهار می‌کند: رمز موفقیت خود را تلاش مداوم و آگاهانه می‌دانم که به صورت دائم و آگاهانه برنامه‌ها را پیش بردم و مطمئن بودم که انتخاب درستی داشتم و برای رسیدن به هدف مورد نظر تلاش کردم. من تصور می‌کردم نفرات برتر افراد خاصی هستند اما وقتی که قبول شدم دیدم سخت و خارج از منطق نیست.

فلاحت بیان می‌کند: من در طول سال بین 9 تا 11 ساعت درس می‌خواندم. بیشترین هزینه سه سال از عمرم بود و این هزینه گزاف، زمان بالایی بود که انجام دادم و سرمایه‌گذاری خوبی داشتم. من درگیر موسسات و کانون‌ها نمی‌شدم و بیشتر سعی می‌کردم پرسش و پاسخ با معلمان و اساتید باشد. حضور در حرم مطهر حس خوبی است و مهم‌ترین اتفاق این است که در جوار امام رضا(ع) بودیم و در کنار این جمع نخبگان می‌توانیم ویژگی‌های شخصیتی را به کار گیریم و آن هم افزایی در میان یکدیگر به وجود می‌آید. آرامش و اعتماد به نفس است که دانش‌آموزان می‌توانند راه خود را بشناسند و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: