کد خبر: 4056958
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: بیش از 80 عضو هیئت‌علمی از سراسر کشور و 31 دانشگاه در برگزاری دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه‌مجازی «اوقات فراغت» با این دانشگاه مشارکت کردند.

مشارکت 31 دانشگاه از سراسر کشور در همایش «اوقات فراغت»به گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان نیوز، مرتضی رجوعی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در نشست خبری دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه مجازی «اوقات فراغت» که امروز با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل این دانشگاه برگزار شد، به فلسفه برگزاری و مأموریت این همایش اشاره کرد و گفت: اولین همایش ملی اوقات فراغت با شعار «شهر سالم و تفریحات سالم» در بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شد.

این مقام مسئول بیان کرد: با تجربه خوبی که در همایش نخست حاصل شد همایش دوم با دامنه و وسعت بیشتری با شعار «محرومیت‌زدایی با توسعه ورزش تربيتي و سبك زندگی سالم» برگزار خواهد شد.

وی مدیریت و برنامه‌ریزی (آینده‌پژوهی و مطالعات راهبردی) در اوقات فراغت، سبک زندگی و غنی‌سازی آن در جامعه با ترویج اوقات فراغت ورزشی، مطالعات مبانی اسلامی و دینی در اوقات فراغت، جامعه‌شناسی و مطالعات فرهنگی (فلسفه و تاریخ) اوقات فراغت و مطالعات حقوق و اخلاق در اوقات فراغت ورزشی را از اهداف این همایش برشمرد.

ارسال 121 مقاله به دبیرخانه همایش

رجوعی ادامه داد: 121 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال‌شده است که در قالب 85 پوستر و 26 سخنرانی در دومين همايش ملي و اولين همايش بين‌المللي اوقات فراغت که در تاریخ 28 اردیبهشت‌ماه سال جاری به‌صورت نیمه‌حضوری برگزار خواهد شد، ارائه می‌شود.

وی همچنین تصریح کرد: «اعتلای گفتمان فرهنگ رضوی» و «حمایت، هدایت، تسهیلگری و ارتقا مجموعه‌های دانش‌پایه» دو اصل کلیدی ذیل سیاست‌های کلان تولیت آستان قدس رضوی است که می‌تواند هویت‌گر و جهت دهنده به این همایش باشد.

وی بابیان اینکه بیش از 80 عضو هیئت‌علمی از سراسر کشور و 31 دانشگاه در برگزاری این همایش با ما مشارکت کردند، خاطرنشان کرد: این همایش با سه رکن اساسی محرومیت‌زدایی، توسعه ورزش تربیتی و سبک زندگی سالم برنامه‌ریزی‌شده است.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: توسعه ورزش منجر به مشارکت فعال شهروندان در زنجیره تقاضاهای مستقیم و غیرمستقیم جامعه می‌شود و همچنین با برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت شاهد توسعه اقتصادی مناطق محروم هستیم.

رجوعی تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بر فضای کشور و دنیا این همایش می‌تواند فتح بابی برای آگاه‌سازی اقشار مختلف جامعه باشد تا با شناخت فضای مسیر اوقات فراغت هر چه‌بهتر به اقشار جامعه خدمت کنیم.

 وحید ساعتچیان دبیر دومین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی نیمه مجازی «اوقات فراغت» نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: این همایش با شعار محرومیت‌زدایی و سبک زندگی سالم برگزار می‌شود که هرکدام از این کلیدواژه‌ها مفهوم خاص خود را دارد.

وی بیان کرد: توجه به اوقات فراغت زمینه‌ای را برای بهداشت جسم و روان فراهم می‌آورد و از همین رو نیاز به توجه ویژه‌ای دارد، این همایش فارغ از ارائه اطلاعات علمی سه پیش‌نشست تخصصی را با عناوین مفرح و اشتغال‌آفرین، سلامت و سالمندی در فعالیت‌های فراغتی و «بازشناسی ترجيحات گذراندن اوقات فراغت ايرانيان بين تفريحات سالم ورزشی و ناسالم غيرفعال» برگزار کرده است.

دومين همايش ملی و اولين همايش بین‌المللی اوقات فراغت با شعار «محرومیت‌زدایی با توسعه ورزش تربيتی و سبك زندگی سالم» با حمايت علمی و معنوی بيش از 30 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در كشور، با رويكرد توسعه ورزش تربيتی به‌صورت نيمه مجازی 28 و 29 اردیبهشت‌ماه 1401، به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و با ميزبانی مشترك دانشگاه‌های رازی كرمانشاه و هنر تهران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد دومين همايش ملي بین‌المللی اوقات فراغت می‌توانند به نشانی اينترنتی https://leisurecongress.imamreza.ac.ir مراجعه نمايند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: