کد خبر: 4059057
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه مشهد شهری زائرپذیر و سالانه پذیرای 30 میلیون نفر جمعیت است، گفت: فعالیت مراکز تخصصی حجاب و عفاف در مشهد و حضور فعالان در این حوزه، می‌تواند برند و شاخصی در کشور و جهان اسلام شود.

 فاطمه سلیمی، رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، فاطمه سلیمی، رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در خصوص ایجاد روز بازار تخصصی حجاب و عفاف در مشهد مقدس، اظهار کرد: کمیسیون بانوان و خانواده به واسطه ایفای نقش مادری و خواهری در قبال همشهریان تشکیل شده و در نظر دارد با طرح‌ریزی و سیاست‌گذاری پیرامون بانوان و حفظ بنیان خانواده، مجموعه اقداماتی را رقم زند. ایجاد روز بازار تخصصی حجاب و عفاف در کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بررسی و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون بانوان و خانواده به واسطه ایفای نقش مادری و خواهری در قبال همشهریان تشکیل شده و در نظر دارد با طرح‌ریزی و سیاست‌گذاری پیرامون بانوان و حفظ بنیان خانواده، مجموعه اقداماتی را رقم زند که در راستای ارزش‌ها و عفاف و حجاب باشد.

سلیمی با اشاره به اینکه ایجاد روز بازار حجاب و عفاف در گام نخست، طرح‌ریزی شده است، گفت: باید در گام دوم به دنبال ایجاد مجتمع‌هایی باشیم که در حوزه عفاف و حجاب به صورت تخصصی فعالیت کنند. مشهد مقدس شهری زائرپذیر است و سالانه پذیرای 30 میلیون نفر جمعیت است، بدین واسطه فعالیت مراکز تخصصی حجاب و عفاف در مشهد و حضور فعالان در این حوزه، می‌تواند برند و شاخصی در کشور و جهان اسلام شود.

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تأکید کرد: پیشنهاد می‌شود که در کنار روز بازار تخصصی حجاب و عفاف، نمایشگاهی از پوشش‌های ایرانی و اسلامی بانوان نیز برگزار شود تا بتوانیم در کنار عرضه محصولات این حوزه، به فرهنگ‌سازی و تشریح نقش حجاب در ادوار مختلف، بپردازیم.

وی در پایان بیان کرد: بخشی از برنامه‌های حوزه عفاف و حجاب همچون نذر چادر، به صورت خود جوش توسط تشکل‌ها انجام می‌شود و شایسته است که مراکز نمایشگاهی برای عرضه محصولات حوزه عفاف و حجاب در نظر گرفته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: