کد خبر: 4059129
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

همزمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، ویژه برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور به میزبانی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سالروز آزادسازی خرمشهربه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، همزمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، ویژه برنامه‌های فرهنگی کتاب‌محور به میزبانی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، گفت: کتابخانه‌های عمومی امروزه نه تنها مسئولیت ارائه خدمات کتابخانه‌ای اعم از سالن مطالعه و امانت کتاب را برعهده دارند بلکه به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی و پایگاه‌های مردمی در تلاش هستند تا با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی کتاب‌محور در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی گامی مؤثر و مفید در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تشویق مردم به این امر در عصر تکنولوژی و ارتباطات بردارند.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف کتابخانه‌ها از برگزاری برنامه‌های فرهنگی نیز ایجاد بستری مناسب برای آشنایی بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان و آینده ساز کشور با شخصیت‌ها، مفاخر، وقایع و تاریخ ایرانی اسلامی این مرز و بوم است.

سبزیان تصریح کرد: از همین رو، همزمان با بزرگداشت سوم خرداد؛ سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس از تاریخ سوم تا نهم خردادماه 1401 کتابخانه‌های عمومی سراسر استان میزبان رونمایی از کتاب‌های «بر شمع فروزان» اثر محمد باذلی توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشمر، «فرهنگنامه ایثارگران و شهدای باخرز» توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان باخرز، «خاطرات فرشته‌ها» اثر عصمت مرزبان مغانی، «یک کوله پشتی خاطره» اثر غلامرضا هنرور، «همراهان جنگ» اثر شهرزاد بهادری و شهربانو زارعی و «مدال ماندگار» اثر محبوبه شرف‌زاده و نرگس کامکار توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت مراجعین و نگارخانه کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس از برگزاری نمایشگاه عکس «روز سوم» با موضوع فتح خرمشهر و نمایشگاه کتاب «با ستاره‌ها» با محوریت دلاوری‌ها و رشادت‌های جوانان این مرز و بوم در همه کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در پایان اظهار کرد: همچنین در این ایام معرفی کتاب با محوریت سوم خرداد در صفحات مجازی کتابخانه‌های عمومی استان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری بیش از  200 نشست کتاب خوان و نشست‌های تبیینی توسط کتابداران کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

وی  با توجه به ظرفیت اعضای کتابخانه‌ها و جلب مشارکت مردمی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی به اجرای سرود «سلام فرمانده» با حضور اعضا اشاره کرد.

سبزیان با اشاره به محدودیت ظرفیت فضاهای تفریحی فرهنگی در برخی از شهرها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار، اکران فیلم «موقعیت مهدی» در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان را از جمله فعالیت‌های پیش بینی شده دیگر بیان کرد.

وی افزود: همچنین بناست که آئین رونمایی از کتاب «آبروی محله» اثر سیمین وهاب‌زاده مرتضوی و برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت این کتاب توسط اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد و کتابخانه عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی نیز در ایام گرامیداشت سوم خرداد برگزار شود.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در پایان نیز از افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی 7» شهرستان مشهد خبر داد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: