کد خبر: 4066067
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳

دشمن با جنگ شناختی به دنبال تفرقه ميان ملت و دولت در ایران است

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد گفت: دشمن با راه‌اندازی جنگ در تلاش است که از طریق رسانه و بسترهای مجازی اطمینان ملت را از نظام سلب کند و اقدامات انجام شده از ابتدای انقلاب را ناچیز جلوه دهند و در مقابل مشکلات کوچک را با بزرگنمایی رسانه‌ای به چشم مردم نشان دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر علیپور، رییس اداره تبلیغات اسلامی تایبادبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی اصغر علیپور، رییس اداره تبلیغات اسلامی تایباد، در همایش جهاد تبیین که امروز اول تیرماه، با حضور ائمه‌جمعه، خطبا و مدیران حوزه‌های علمیه اهل‌سنت و جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان اسلام در حوزه‌های مختلف تلاش کردند تا اسلام و انقلاب اسلامی را به زانو در آوردند و تاکنون در هیچ جنگی علیه نظام موفق نبوده‌اند اینبار طراحی دشمن برای نابودی نظام راه‌اندازی جنگ شناختی و بدبین کردن ملت نسبت به دولت است.

وی ادامه داد: دشمن با اتهام‌زنی به مدیران و مسئولین ارشد می‌خواهد مردم را به این باور برساند که نظام دینی کارآمد و کارساز نیست، دشمن برای ما برنامه‌ریزی کرده است.

علیپور بیان کرد: دشمن از واژه‌هایی مانند دموکراسی به عنوان ابزار استفاده می‌کند تا به نظام اسلامی و قرآنی ضربه بزند، در این میانه به نمایش در آوردن حقایق موجود در جامعه اسلامی جهاد تبیین نام گرفته است.

مولانا غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل‌سنت تایباد در ادامه اظهار کرد: سازمان تبلیغات، نهادی ویژه علما است و از روزی که امام خمینی(ره) این نهاد را تاسیس کرد، مرکزی برای تبلیغ اسلام قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: جهاد تبیین فرمانی است که رهبر معظم‌ انقلاب برای بیان دستاوردهای انقلاب صادر کرده‌اند و دلیل آن هم تبلیغات گسترده، هجوم ناجوانمردانه و شبهه افکنی دشمنان در فضاهای مختلفی مثل رسانه‌ها و فضای مجازی است.

امام جمعه اهل‌سنت تایباد خاطرنشان کرد: اقتصاد ما تحت ظالمانه‌ترین تحریم‌هاست و دلیل آن هم ضعف در اقتصاد است، برخی افراد در گذشته به اسم متخصص اقتصاد آمدند، اما به‌جای اقتصاد اسلامی، به دنبال وابستگی محض بودند، نمونه آن ارز ۴۲۰۰ تومانی است که به اقرار همه اقتصاددانان از ابتدا اشتباه بود. رانت‌خواران با ارتباطات گسترده این ارز را می‌گرفتند و بجای کالاهای اساسی و توزیع آن بین مردم، اقلام غیر وارد کردند و با ارز آزاد توزیع کردند.

توکلی اضافه کرد: این رانت مانند سرطان در بدنه اقتصاد کشور ریشه دوانده بود و دولت سیزدهم مجبور بود دست به این اصلاح یارانه بزند.

وی ادامه داد: جهاد تبیین یعنی بیان واقعیات جامعه توسط علما، شما اگر به قبل سال ۵۷ نگاه کنید، علمای ما ۲۰ نفر بیشتر نبودند، امروز بیش از ۱۵۰۰ نفر است و این دین داری را ارتقا داد.

امام جمعه اهل سنت تایباد با انتقاد از رسانه ملی تصریح کرد: یکی از ضعف‌های کشور ما رسانه ملی است، امروز جنگ رسانه‌ها را به عنوان جبهه جنگی داریم، اما رسانه‌های داخلی ما درست عمل نمی‌کنند. بنابراین وظیفه علما سنگین‌تر می‌شود و بیان دستاوردها توسط علما، نافذتر است.

توکلی خاطر‌نشان کرد: جهاد تبیین جز بیان واقعیاتی که در مقابل دیدگان مردم طی این چهار دهه بوده است، بیشتر نیست، مردم هم شرایط گذشته را دیدند و درک کردند.

وی گفت: دشمنان امروز تلاش می‌کنند دین را عامل مشکلات جامعه معرفی کنند و به طور ظاهری با قرآن مبارزه می‌کنند، مردان را به خیانت و زنان را به فحشا تشویق می‌کنند، مشکلات را به پای دین می‌نویسند و یاس و ناامیدی ترویج می‌کنند. باید با این جنگ ترکیبی مبارزه ای درخور داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha