کد خبر: 4076280
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

اجرای طرح ملی تلاوت قرآن شباب الرضا(ع) در تایباد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد گفت: این شهرستان مرزی با بیش از ۹۰ حافظ کل قرآن از برادران اهل سنت و تشیع ظرفیت بسیار مطلوبی در ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی دارد.

قرآن کریمجابر آفریدون، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، اظهار کرد: امسال 90 حافظ کل از این خطه مرزی در آزمون لیسانس افتخاری شرکت کردند که این موضوع نشان می‌دهد ظرفیت قرآن منطقه بسیار بالا بوده و قدرت رقابت با مرکز استان را دارد و با توجه به این موضوع اجرای طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا(ع) در شهرستان مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با اشاره به هدف از اجرایی شدن این طرح افزود: هدف این طرح شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی است و با پیگیری‌های انجام شده و همکاری فرماندار شهرستان یک مؤسسه قرآنی به عنوان مرکز و مجری طرح به استان معرفی و مجوزهای لازم دریافت شده است که در صورت قبولی قرآن‌آموز در آزمون‌ها، به عنوان فراگیر سطح یک در مؤسسه قرآنی مجری طرح در استان پذیرش می‌شوند.

آفریدون بیان کرد: ثبت نام دانش‌آموزان ۸ تا ۱۵ سال نیز در این طرح آغاز شده است و پس از تکمیل مراحل ثبت نام، 12 جلسه آموزشی تا پایان شهریورماه شامل جلسات وبیناری، جلسه ویژه خانواده‌ها، جلسات توجیهی و جلسات با حضور استاد برگزار می‌شود و قرآن‌آموز پس از شرکت در این کلاس‌ها و اتمام دوره، در آزمون‌های پایان دوره جهت سنجش برای حضور در دوره مقدماتی، شرکت می‌کند.

وی با بیان مزایای طرح مجازی قرآن کریم بیان کرد: یکی از مزایای یازدهمین دوره طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا(ع) که امسال در حال اجراست ثبت نام به دو صورت حضوری و مجازی بوده که فرصت را برای علاقه‌مندان در روستاها نیز فراهم کرده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد گفت: شهرستان تایباد پس از مشهد مقدس اولین منطقه است که برای اجرای این طرح ملی مجوزهای لازم را دریافت کرده و با توجه به ظرفیت‌های قرآنی که دارد قادر خواهد بود نخبگان قرآنی را برای مسابقات بین‌المللی شناسایی و آموزش دهد.

یازدهمین دوره طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا(ع) امسال به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند از طریق سایت melitelavat.ir اقدام کنند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha