اجازه ندهید در فضای دانشگاه خلأ فرهنگی ایجاد شود
کد خبر: 4169622
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹
آیت‌الله علم‌الهدی:

اجازه ندهید در فضای دانشگاه خلأ فرهنگی ایجاد شود

نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی گفت: تشکل‌های دانشجویی اجازه ندهند خلأ فرهنگی در دانشگاه به وجود بیاید، زیرا دشمن از همین خلأها استفاده می‌کند تا ذهن دانشجو را به تسخیر خود درآورد که ضرورت پیدا می‌کند تا تشکل‌ها به میدان بیایند و حلقه وصل میان دانشجویان، اساتید و مسئولان باشند.

دیدار آیت‌االله علم‌الهدی  با نمایندگان تشکل‌های دانشجوییبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از سایت امام جمعه مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌ فقیه در استان خراسان رضوی، در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی که در آستانه فرارسیدن سال تحصیلی جدید به میزبانی دفتر نماینده ولی‌ فقیه در استان برگزار شد، با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون هیچ‌گاه جوانانی مسئول و آگاه به اندازه نسل امروز دانشجویان به دانشگاه وارد نشده است، اظهار کرد: این مایه خوشوقتی همه ماست که مشاهده کنیم جوانی میراث‌دار تشکل‌های دانشجویی اول انقلاب است که در همه شئون، اوضاع را رصد می‌کند و در اشراف، آگاهی و مطالبه‌گری، هیچ محدودیتی برای خود نمی‌شناسند.

وی افزود: از روزی که بیانیه گام دوم انقلاب به‌طور رسمی در رسانه‌ها مطرح شد، برخی این موضوع را مطرح می‌کردند که مبانی آن شاید بلندپروازانه باشد، اما حقیقت این است که هرچه زمان می‌گذرد، جزئیات دقیق آن بیشتر برای دغدغه‌مندان روشن می‌شود و همه به این واقعیت پی می‌برند که رهبر معظم انقلاب تا چه حد بر جزئیات فضای دانشگاه‌ها و سطح فکر دانشجویان آگاه بوده‌اند. 

ولایت‌مداری؛ محور مطالبه‌گری

نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در سطح همه تعاملات و جهت‌گیری‌هایتان فقط پایبند به این باشید که سطح ولایتمداری شما در احد اعلا باقی بماند، زیرا اگر به هر دلیل، شرایطی ایجاد شد که زاویه دید شما با نقطه دید رهبری زاویه پیدا کرد، اینجاست که دانشجوی آزاداندیش، ممکن است در معرض فریب و جلوه‎‌گری اندیشه‌های فکری فریفته شود و کارش به جایی برسد که شاید از ابتدا با دغدغه ملت، وطن و انقلاب به تشکل رفته باشد، اما زمانی به نقطه همگرایی مطلق با دشمن می‌رسد.

وی ادامه داد: اینکه شما در حوزه مسائل مختلف با دقت نظر به رصد موضوعات مختلف می‌پردازید و در دیدار با نماینده ولی‌ فقیه در استان، آزادانه از نظرات موافق و مخالف خود سخن می‌گویید، دل ما به روشن بودن آینده تشکل‌های دانشجویی بیش از پیش امیدوار می‌شود. با این حال، این را بدانید که هیچ‌کدام از رؤسای دانشگاه‌ها در این استان، هیچ ارتباط مخصوصی با بنده ندارند و نه قانون آنها را مکلف به ارائه گزارش کرده و نه خودشان برای این ارتباط پیش‌قدم شده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در همه امور فقط آنچه اهمیت دارد، این است که تشکل‌های دانشجویی اجازه ندهند خلأ فرهنگی در دانشگاه به وجود بیاید. دشمن از همین خلأها استفاده می‌کند تا دل و ذهن جوان دانشجوی ما را به تسخیر خود درآورد و اینجاست که ضرورت پیدا می‌کند تا تشکل‌ها به میدان بیایند و حلقه وصل میان دانشجویان، اساتید و مسئولان باشند.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، نمایندگان هفت تشکل دانشجویی به بیان دغدغه‌ها و مطالبات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند و مشکل اداره سلیقه‌ای مسائل فرهنگی در دانشگاه‌ها، معضل کمبود فضای خوابگاهی و ضرورت حمایت از تشکیل خانواده در فضای دانشگاه و ازدواج دانشجویی از جمله محورهای اصلی مطالباتی بود که نمایندگان تشکل‌ها به تشریح و تبیین آن پرداختند.

انتهای پیام
captcha