بزرگ‌ترین ابتلائات امت اسلام، مظلومیت قرآن است
کد خبر: 4215619
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۸
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

بزرگ‌ترین ابتلائات امت اسلام، مظلومیت قرآن است

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی گفت: بزرگ‌ترین ابتلائات امت اسلام، مظلومیت قرآن است. در عملیات «وعده صادق» بسیاری در داخل بابت اجرای چنین عملیات گسترده‌ای نگران بودند، اما دیدیم که مطابق وعده‌های قرآن، نتیجه این عملیات به پیروزی ما ختم شد.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌هابه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، امروز ۲۴ اردیبهشت ماه، در اختتامیه جشنواره دانشجویی قرآن و عترت حیات که در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از بزرگترین ابتلائات امت اسلام، مظلومیت قرآن است، اظهار کرد: در عملیات «وعده صادق» بسیاری در داخل بابت اجرای چنین عملیات گسترده‌ای نگران بودند، اما دیدیم که مطابق وعده‌های قرآن، نتیجه این عملیات به پیروزی ما ختم شد.

وی ادامه داد: دشمن با جنگ شناختی و القای قدرتمندی خود، کاری انجام داد که کسی فکر نمی‌کرد بشود رژیم صهیونیستی را به عقب راند. اعراب منکوب این رژیم شده بودند، نظام غرب تمام توان پدافندی خود را برای حمایت از رژیم صهیونیستی به کار گرفته بود و همچنین ناوهای فرانسه و انگلیس در اختیار آن رژیم قرار گرفت، اما ایران با پهپادها و موشک‌های خود توانست چنین افتخاری را رقم بزند. این از برکات نظام قرآنی است.

رستمی با بیان اینکه مظلومان جهان چشم‌شان به بسیجیان ایران است، بیان کرد: ۳۱ سال پیش، یک فلسطینی سنی‌ مذهب وقتی فهمید من ساکن قم هستم، گفت ما در روایات خودمان داریم که مردم قم، فلسطین را آزاد می‌کنند و زمانی فکر می‌کردیم قم روستایی در اردن است، اما متوجه شدیم که این شهر در ایران قرار دارد.

وی افزود: مهمترین قدمی که باید برداشته شود، این است که تمام جوانان بسیجی ضمن اینکه خودشان عامل به قرآن هستند، باید ناشر معارف قرآن هم باشند.

در ادامه سردار قاسم قریشی جانشین رئیس سازمان بسیج اظهار کرد: مردم ایران قرآنی و حسینی شدند، زیرا رهبری را برگزیدند که سرباز امام صادق(ع) و پیرو قرآن است. به همین دلیل، حدود نیم قرن است که ملت مسلمان ما توانسته، در مقابل  توطئه‌های مختلف بایستند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از معجزه‌های قرآنی و برگرفته از معجزات پیامبر(ص) است، ادامه داد: از علل اصلی دشمنی جهان استکبار با ایران، همین ویژگی قرآنی بودن انقلاب ماست. مهمترین دستاورد انقلاب که باعث بروز دشمنی‌ها شد، غلبه گفتمان محمدی بر گفتمان مارکسیستی و لیبرال دموکراسی است. انقلاب اسلامی به این دو گفتمان در جهان پایان داد. تا سال ۱۳۵۷ چنان این دو طرز فکر بر ذهن مردم جهان نفوذ کرده بود که حتی در ایران نیز برخی شخصیت‌های مذهبی و روشنفکر به این دو گرایش مبتلا شده بودند. عامل اصلی کینه دو قدرت غرب و شرق از ما، براندازی این دو گرایش فکری در جهان است.

جانشین رئیس سازمان بسیج بیان کرد: ایران تا پیش‌ از سال ۱۳۵۷ با وجود ثروت‌های بادآورده نفتی، از هر نظر به خارج وابستگی داشت و به لحاظ علمی جزو کشورهای آخر بود. از نظر نظامی نیز ما حتی برای ساخت سلاح‌های انفرادی درمانده بودیم، به‌گونه‌ای که در جنگ تحمیلی قادر به تجهیز تمام نیروها نبودیم‌؛ اما به برکت همین انقلاب، اکنون شاهد دستاوردهای ارزشمندی در زمینه دفاعی هستیم‌.

قریشی گفت: در دوره قاجار بخش‌های مهمی از ایران از دست رفت و در دوره پهلوی نیز با وجود ادعای قدرت نظامی این حکومت، امتیاز کشتی‌رانی در اروندرود به عراق، شوروی و ترکیه واگذار شد و بحرین را هم به انگلیسی‌ها دادند. این‌ها در حالی است که در جنگ تحمیلی، یک وجب از خاک ایران از دست نرفت.

وی با اشاره به جایگاه فلسطین در اندیشه انقلاب، تصریح کرد: با وجود تمام طرح‌های آمریکایی و اروپایی برای افزایش قدرت اسرائیل اعم از انعقاد قرارداد کمپ دیوید و امضای پیمان ابراهیم با تعدادی از کشورهای عرب منطقه، راهبردهای رهبر انقلاب باعث تجهیز فلسطینی‌ها به موشک و دیگر تسلیحات شد.

جانشین رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه طوفان‌الاقصی شکست بزرگی برای آمریکا و اروپا در تمام ابعاد بود، اظهار کرد: ۵۰ درصد نیروهای عملیاتی طوفان‌الاقصی، حافظ کل قرآن و بقیه نیز بخش زیادی از قرآن را حفظ بودند. البته مقاومت مردم فلسطین که اکنون از هفت ماه گذشته، بسیار افتخارآمیزتر از عملیات طوفان‌الاقصی است‌.

قریشی ادامه داد: این وضعیت آنچنان رژیم صهیونیستی را سراسیمه کرد که دست به حمله علیه کنسولگری ایران زد، زیرا فکر می‌کرد ایران پاسخ مستقیم به این جنایت نخواهد داد، یا توسط نیروهای جبهه مقاومت پاسخ می‌دهد که این هم چون تکراری است، جنبه بازدارندگی ندارد، اما جمهوری اسلامی عملیات بزرگ «وعده صادق» را انجام داد، حتی نام این عملیات نیز براساس تفعلی که به قرآن زدیم، انتخاب شد.

وی با بیان اینکه جنبش دانشجویی آمریکا از نتایج عملیات «وعده صادق» است، گفت: حتی من دیدم یکی از راهپیمایان در آمریکا لباس سبز پاسداری با آرم سپاه را پوشیده بود و علیه اسرائیل شعار می‌داد. اگر می‌بینید بایدن به‌صورت ظاهری ارسال برخی سلاح‌ها به اسرائیل را تعلیق کرده، به‌دلیل نگرانی از گسترش جنبش ضد صهیونیستی در آمریکاست.

انتهای پیام
captcha