کد خبر: 4218078
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۳
امام جمعه موقت مشهد:

شهید رئیسی یک عمر زندگی جهادی داشت

حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه گفت: شهید رئیسی یک عمر زندگی جهادی داشت، هر مسئولی که می‌خواهد جهت‌گیری‌های درست و عادلانه‌ای داشته باشد و عزیز دل مردم شود، باید چنین ویژگی‌هایی را در خود بپروراند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه امام جمعه موقت مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد، ظهر امروز ۴ خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن تسلیت شهادت رئیس‌جمهور فقید و تشکر از مردم بابت حضور حماسه‌آفرین خود در مراسم تشییع شهدای خدمت، اظهار کرد: جمعیت تشییع‌کنندگان پیکر شهدای خدمت در مشهد، تا ۳ میلیون نفر برآورد شده است‌. مردم با این حضور خود ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی رئیس‌جمهورشان، به مسئولان گفتند شخصیتی مانند آیت‌الله رئیسی را حلال مشکلات می‌دانند.

وی با بیان اینکه همچنین حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهدای خدمت، پیامی هم برای جبهه استکبار داشت، افزود: مردم به جهان استکبار نشان دادند از مسئولان خود جدا نمی‌شوند با حضور به‌موقع در صحنه، دشمنان این آب و خاک را مانند آشغال دور می‌ریزند.

امام جمعه موقت مشهد با تأکید بر اینکه مسئولان و احزاب مختلف باید پیام حضور گسترده مردم در مراسم تشییع شهدا را درک کنند، بیان کرد: مسئولان باید بفهمند که مردم چه افرادی با چه سیاست‌هایی را می‌پسندند. مردم اگر حس کنند که مسئولان حرف آنان را می‌شنوند و دردشان را درک می‌کنند، تمام مشکلات را تحمل خواهند کرد.

فرزانه با اشاره به ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید که او را از بسیاری دیگر مسئولان متمایز می‌کند، بیان کرد: شهید رئیسی فردی مجاهد، خستگی‌ناپذیر، فداکار، مردمی و بااخلاص بود و همین ویژگی‌ها شخصیت او را به گونه‌ای پرورش داد که امروز عزیز دل یک ملت شده است.

وی افزود: وجود چنین ویژگی‌های شخصیتی در شهید رئیسی باعث شد او از همان ابتدای جوانی خدمت به مردم و کشورش را انتخاب کند و علی‌رغم تمام سختی‌ها و بعضا بی‌مهری‌ها، در این مسیر ثابت‌قدم بماند.

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه شهید رئیسی یک عمر زندگی جهادی داشت، گفت: هر مسئولی که می‌خواهد جهت‌گیری‌های درست و عادلانه‌ای داشته باشد و عزیز دل مردم شود، باید چنین ویژگی‌هایی را در خود بپروراند.

انتهای پیام
captcha