تشرف سالانه ۱۵۰ هزار هندی به حرم مطهر رضوی
کد خبر: 4220438
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵

تشرف سالانه ۱۵۰ هزار هندی به حرم مطهر رضوی

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان گفت: سالانه ۱۵۰ هزار ارادتمند به حضرت رضا(ع) از کشور هند به زیارت این امام همام مشرف می‌شوند.

حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان‌نیوز، آیت‌الله مهدی مهدوی‌پور، نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان اظهار کرد: ۴۰ میلیون شیعه هندی برای سفر به مشهد عطش دارند که لازم است برای تشرف آنان به حرم مطهر برنامه ریزی شود.

مهدوی‌پور در ادامه ضرورت ارتقای دانش و اطلاعات مسلمانان هند را اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: سالانه نشست‌های امام رضا(ع)شناسی در شهرهای هند برگزار شود. در هندوستان، شور و ارادت ورزی به حضرات ائمه معصومین(ع) موج می‌زند و شیعیان این شبه قاره، تشنه بهره‌مندی از آموزه‌های دین آخرین پیامبر خدا هستند.

وی وضعیت شیعیان هند را مطلوب توصیف کرد و افزود: ۲۰ هزار مسجد در سرزمین وسیع هندوستان امور عبادی شیعیان را سروسامان می‌دهند. در هندوستان، ۸۶۰ امام جمعه در این کشور، کارهای مربوط به اندیشه‌ورزی و تفکرات دینی را ساماندهی می‌کنند و در خدمت شیعیان هستند.

مهدوی‌‌پور بیان کرد: ۴۵ هزار حسینیه در هندوستان وجود دارد که نشانه شور حسینی در هند است و مراسم پر احساسی را در ایام عاشورا و اربعین برگزار می‌کنند. تعداد مسلمانان اهل سنت در هند ۲۰۰ میلیون نفر و حس تعاون و برادری و محبت بین مسلمانان در این کشور مثال‌زدنی است.

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان ادامه داد: تأثیر انقلاب اسلامی بر افکار شیعیان هندی  پررنگ است و سالانه ۱۵۰ هزار شیعه هندی به مشهد سفر می‌کنند. ورود پرچم حرم امام رضا(ع) به هند نیز آیینی معنوی است که هرسال با ارادت خاصی در هند برگزار و مردم مراتب اخلاص خود را به فرزند پیامبر(ص) ابراز می دارند.

مهدوی‌پور گفت: سرمایه‌گذاری معنوی برای رشد اندیشه و اطلاعات دینی مردمان ساکن در سایر کشورها بسیار تعیین‌کننده است. 

انتهای پیام
captcha