کد خبر: 4225978
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۹

اجتماع ۶۰۰۰ دانش‌آموز مشهدی در سوگواره «احلی من العسل»

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی از اجتماع ۶۰۰۰ دانش‌آموز مشهدی در سوگواره «احلی من العسل» در حرم رضوی همزمان با پنجم محرم خبر داد.

علی مهدوی‌خواه، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضویعلی مهدوی‌خواه، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایکنا گفت: همزمان با پنجمین روز از ماه محرم، دوازدهمین سوگواره «احلی من العسل» با محوریت اجتماع نوجوانان عاشورایی در آستانه روز بزرگداشت نوجوان شهید کربلا، حضرت قاسم بن‌الحسن(ع) در خراسان رضوی برگزار می‌شود.
 
وی اظهار کرد: این مراسم روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه همزمان با پنجم محرم‌الحرام از ساعت ۹:۳۰ با حضور پسران دانش‌آموز مقطع متوسطه و اعضای هیئت‌های دانش‌آموزی مدارس سراسر استان همزمان به‌صورت کشوری برگزار می‌شود و مراسم اجتماع دانش‌آموزان مشهدی به‌صورت متمرکز در حرم مطهر رضوی با حضور سخنرانان و مداحان برجسته برگزار می‌شود که براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته 6000 دانش‌آموز در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: این سوگواره در سایر شهرستان‌های استان با توجه به تصمیم رؤسای ادارات آموزش و پرورش هر شهرستان در آستان مقدس امامزادگان، بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه‌ها، میادین اصلی و مساجد جامع آن شهرستان پیش‌بینی شده است.
 
وی در خصوص ویژگی برگزاری این دوره از سوگواره گفت: برجسته‌شدن نقش دانش‌آموزان و هیئات مذهبی از جمله ویژگی‌های محوری دوازدهمین سوگواره «احلی من العسل» بوده و مدیریت برگزاری این مراسم با هیئت‌های مذهبی دانش‌آموزی است و در این راستا تلاش شده حضور دانش‌آموزان در قالب کار تشکیلاتی با محوریت هیئات مذهبی و به صورت خودجوش ساماندهی شود.
انتهای پیام
captcha