کد خبر: 3521961
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸

عقل؛ محوریت اصلی روایات امام رضا(ع)

گروه اجتماعی: رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه امام رضا(ع) یکی از امامانی هستند که بیشترین روایات را در خصوص عقل دارند، گفت: توجه به عقل و عقلانیت موضوعی است که امروز بیش از همه به آن نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، صبح امروز، ۲۱ مردادماه در مراسم آغاز به کار بخش بین‌الملل جشنواره فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) با اشاره به حبّ نسبت به خدای متعال، اظهار کرد: زمانی حبّ برای خداوند عینیت پیدا می‌کند که با ذکر خداوند همراه باشد.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح‌ کرد: زمانی که غباری بین بنده و خدای متعال ایجاد می‌شود، اهل‌بیت(ع) هستند که می‌توانند این غبار را رفع کنند.
ابراهیمی‌ترکمان با اشاره به بخش بین‌الملل جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع)، اظهار کرد: از دوره هفتم برگزاری جشنواره بخش بین‌الملل با پنج کشور کار خود را آغاز کرد اما امروز به برکت خود حضرت رضا(ع) به ۷۷ کشور توسعه پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون دو هزار و ۴۰۰ نقطه جهان میزبان این جشن هستند، عنوان کرد: طی هفت دوره گذشته که بخش بین‌الملل کار خود را آغاز کرده است، توانسته توفیقات چشمگیری به دست آورد.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأکید کرد: توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در دوره چهاردهم جشنواره امام رضا(ع) با شعار عقلانیت و گفت‌و‌گو در سیره رضوی در حال برگزاری است.
ابراهیمی‌ترکمان با بیان اینکه امام رضا(ع) یکی از امامانی هستند که بیشترین روایات را در خصوص عقل دارند، گفت: توجه به عقل و عقلانیت موضوعی است که امروز بیش از همه به آن نیاز داریم.
وی تصریح کرد: در کل جهان حق و باطل قرار دارد، این امکان وجود ندارد که در یک دعوا هر دو طرف، حق باشند، لذا اگر عقل را به کار گیریم، متوجه می‌شویم که حق با گروه‌های تکفیری همچون داعش نیست.
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأکید کرد: هم‌اکنون در سراسر جهان جهالتی به وجود آمده که از بین رفتنی است این درحالی است که فرهنگ ناب اهل‌بیت(ع) ماندنی خواهد بود لذا باید از این فرهنگ برای رفع جهالت جهان استفاده کرد.
captcha