برگزاری این نمایشگاه در مکانی عمومی تر نتیجه بهتری را به دنبال داشت
کد خبر: 3786192
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
یکی از عکاسان برگزیده جشنواره ملی عکس امام رضا (ع) و ادیان مختلف:

برگزاری این نمایشگاه در مکانی عمومی تر نتیجه بهتری را به دنبال داشت

گروه فرهنگی - یکی از عکاسان برگزیده جشنواره ملی عکس امام رضا(ع) و ادیان مختلف گفت: اگر این نمایشگاه در مکان عمومی تری برگزار می‌شد با استقبال بیشتری از سوی مردم موجه می‌شدیم.

برگزاری این نمایشگاه در مکانی عمومی تر نتیجه بهتری را به دنبال داشتبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی مازیار اسدی در جشنواره ملی عکس امام رضا (ع) و ادیان مختلف در موزه مرکزی حرم مطهر در خصوص داوری‌های نمایشگاه گفت: داوری این جشنواره نسبت به موضوع نمایشگاه، کیفیت عکس‌ها و تعداد آن ها نبستا خوب بوده است.

وی ادامه داد: موضوعات عکس های منتخب با موضوع نمایشگاه مطابقت دارد و عکس ها تعامل ادیان مختلف در ایران را به زیبایی تمام نمایش می‌دهند. با توجه به برگزاری این جشنواره برای اولین بار، انتظار کمتری داشته ایم اما این برنامه خیلی خوب برگزار شد.

این عکاس تصریح کرد: در خصوص برگزاری این نمایشگاه در حرم مطهر امام رضا(ع) به صورت انحصاری زیاد موافق نبوده ام. به نظر من اگر این نمایشگاه بدون محدودیت در دید عده بیشتری از مردم قرار داشت قاعدتا استقبال بیشتری هم صورت می‌گرفت.

اسدی افزود: موضوع اکثر عکس‌های این نمایشگاه تعامل دین اسلام با دیگر ادیان بوده است؛ بنابراین بهتر بود تا این نمایشگاه در فضای عمومی تری برگزار شود تا با استقبال بیشتری از سوی مردم موجه می‌شد.

در ادامه این مراسم احمد تاجی، یکی دیگر از عکاسان برتر این جشنواره، اظهار کرد: با ادامه این جشنواره در سال‌های آینده و همچنین بین المللی شدن جشنواره عکس به هدف تعامل ادیان مختلف نزدیک‌تر خواهیم شد و شاهد نزدیکی بیشتر ادیان در ایران خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در حرم مطهر رضوی و بازدید زائرین مختلف از کشور‌های متفاوت باعث می‌شود تا دید مردم دیگر کشور‌ها نسبت به دین اسلام تغییر کند و نزدیکی بیش از پیش ادیان را ایجاد کند.

این عکاس برتر ادامه داد: این نمایشگاه می تواند به طور همزمان در دیگر نقاط شهر مشهد هم برگزار شود تا عموم مردم از آن استفاده کنند و استقبال بیشتری صورت گیرد.

مرضیه ایوتین، یکی دیگر از عکاسان برتر این جشنواره در ادامه این مراسم افزود: برگزاری این جشنواره علاوه بر جنبه هنری جنبه های دیگری نیز دارد. یکی از این جنبه ها آشنایی بیشتر ادیان با یکدیگر و دین اسلام و همچنین اثبات این موضوع که دیگر ادیان به راحتی می‌توانند در ایران به مراسم خاص خود بپردازند و آزادانه فعالیت کنند.

انتهای پیام

captcha