کد خبر: 3908020
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه اجرای طرح نهضت جهش تولید به مدت سه سال پیش‌بینی شده است، گفت: مطالبه رهبر معظم انقلاب از جریان جهادی، عمومی کردن آن است، ضمن اینکه جهاگران باید به حل مسائل و بحران‌های کشور کمک کنند.

عمومی کردن جریان جهادی، مطالبه رهبری استمحمد زهرایی، رئیس بسیج سازندگی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در خصوص اقدامات این سازمان در راستای اجرایی شدن و تحقق شعار سال اظهار کرد: با هماهنگی که با فرمانده سپاه و رئیس بسیج صورت گرفت، طرح نهضت «جهش تولید» با دبیری بسیج سازندگی ابلاغ شده و قرار است این طرح به مدت ۳ سال اجرایی ‌شود.

وی ادامه داد: مطالبه رهبر معظم انقلاب از جریان جهادی، عمومی کردن آن است، ضمن اینکه جهادگران باید به حل مسائل و بحران‌های کشور کمک کنند، در این راستا شناسایی و تربیت جوانان انقلابی و پایه کار، تربیت و خودسازی، خدمت به جامعه و محرومیت‌زدایی در اولویت کار جهادی است که نباید از آن غافل شد و این به عنوان هدف و نقشه راه برای ماست.

رئیس بسیج سازندگی تصریح کرد: طرح کلانی که بسیج تعریف کرده، محرومیت‌زدایی است و گروه‌های جهادی از اجرا تا مشاوره و نظارت در آن، ایفای نقش خواهند کرد، تا هم خودشان را تکثیر دهند، الگو شوند و هم در راستای گفتمان عمومی انجام وظیفه کنند.

زهرایی خاطرنشان کرد: عرصه دفاع مقدس عرصه سخت نظامی بود که 60 کشور برابر ما صف کشیده بودند و جنس جهاد از جنس تفنگ و خاکریز بود و جوانان برای دفاع از کیان، ناموس و ارزش‌های اسلامی به میدان آمدند.

وی افزود: بعد از تمام شدن این عرصه به فرموده رهبر معظم انقلاب، عرصه فرمانده‌پروری و مدیر پروری برای نسل آینده را نباید از دست بدهیم، امروز الگوی جهادی و خدمت‌رسانی به مردم جایگزین دفاع مقدس شده است.

رئیس بسیج سازندگی عنوان کرد: ما شاهدیم که نسل دهه 60 و 70 ما جنس جدید دفاع را تعریف کردند. جنس دفاع ما با توجه به شرایط کنونی و تحریم‌های دشمن مبارزه با فقر و محرومیت‌زدایی است. سلاح ما در حال حاضر بیل و کلنگ و تبین گفتمان انقلاب است.

گروه‌های جهادی نبض تپنده انقلاب در جنگ اقتصادی هستند

زهرایی افزود: گسترش جریان ناب انقلاب طوری بود که از سال ۷۹ که تعداد ۴۹ گروه جهادی فعال در کشور داشتیم امروز به ۱۸ هزار گروه افزایش یافته است.

وی گروه‌های جهادی را نبض تپنده انقلاب در جنگ اقتصادی برشمرد و بیان کرد: در واقع جهادگران مسیر رزمندگان دفاع مقدس را دنبال می‌کنند، تنها میدان جنگ عوض شده است. برای شناساندن شهدای جهادگر به مردم و مسئولان درصدد هستیم تا کنگره شهدای جهادی را تشکیل دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: