کد خبر: 4012428
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

آمادگی خراسان رضوی برای ورود زائران عراقی

معاون گردشگری اداره‌کل میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: آمادگی خراسان رضوی برای ورود زائران عراقی به مشهد در نشست هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری بررسی شد.

یوسف بیدخوری معاون گردشگری اداره‌کل میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضویبه گزارش ایکنا و به‌نقل از اداره‌کل میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، یوسف بیدخوری، معاون گردشگری این اداره‌کل، با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به ابلاغ دستورالعمل نحوه ورود گردشگران خارجی به کشور، جلسه هم‌اندیشی با مدیران شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری، مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی که میزبان زائران خارجی هستند با حضور مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی در هتل پردیسان مشهد برگزار شد.

وی با اشاره به دستورالعمل نحوه ورود گردشگران خارجی به کشور بیان کرد: بر اساس این دستورالعمل ارائه کارت واکسیناسیون، آزمایش پی‌سی‌آر منفی، بیمه کرونایی و تاییدیه رزرو اتاق در هتل از سوی زائران الزامی است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی افزود: برابر این دستورالعمل ضرورت دارد که گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند در واحدهای اقامتی مجاز اقامت داشته باشند. در این جلسه نقطه نظرات مدیران و دست‌اندرکاران بخش خصوصی گرفته شد تا در جلسه با مدیران و دست‌اندرکاران بخش دولتی در کشور عراق مطرح و موارد مورد نیاز اعلام شود.

بیدخوری با اشاره به جلسه هم‌اندیشی تصریح کرد: در این جلسه دغدغه‌ها و راهکارهای بخش دولتی و خصوصی به منظور استفاده بهینه از ظرفیتی که این دستورالعمل در اختیار ما قرار داده مطرح شد و ایجاد محدودیت و جلوگیری از فعالیت واسطه‌ها و افراد غیرمجاز در اولویت برنامه‌ها قرار گرفت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث ‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی درباره اقدامات انجام شده برای پذیرش زائران و گردشگران گفت: واکسیناسیون پرسنل شاغل در تاسیسات گردشگری استان، برنامه‌هایی برای نظارت بر واحدهای اقامتی و برنامه‌هایی برای نظارت بر نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ویژه کرونا در استان انجام شده است.

بیدخوری وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تاسیسات گردشگری استان را مطلوب ارزیابی و تاکید کرد: با توجه به اینکه از ابتدای آبان ماه ویزای گردشگری برای کشورهای خارجی در نظر گرفته شده، ضرورت دارد که ما هم با توجه به این که بیشترین زائران خارجی ورودی به مشهد را اتباع کشور عراق تشکیل می‌دهند هماهنگی‌هایی را برای میزبانی از زائران و گردشگران خارجی انجام دهیم که خوشبختانه هماهنگی مقدماتی انجام شده است.

وی یادآور شد: همچنین دستورالعمل نحوه ورود گردشگران خارجی به کشور در جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی بررسی و برای اجرای این دستورالعمل با دستگاه‌هایی که وظایفی برای آن‌ها تعیین شده، هماهنگی لازم انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha