کد خبر: 4043561
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶

بقاع میقات‌الرضا آماده خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی از ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به زائران در بقاع متبرکه میقات‌الرضا خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمال ایزدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضویحجت‌الاسلام والمسلمین جمال ایزدی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امورخیریه خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی، در خصوص اقدامات این اداره‌کل در ایام نوروز 1401 اظهار کرد: در نوروز 1401 همانند هر سال برگزاری طرح آرامش بهاری را در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه که دارای ظرفیت هستند، در دستور کار داریم که این طرح از روزهای پایانی اسفندماه آغازخواهد شد و تا 14 فروردین ماه ادامه دارد.

وی افزود: بر این اساس 100 بقعه متبرکه به ویژه بقاع میقات‌الرضا که در مسیر جاده‌های منتهی به مشهد است، در خراسان رضوی، مجری برگزاری این طرح هستند که در این طرح برنامه‌های فرهنگی –مذهبی و ارائه خدمات رفاهی ویژه زائران در بقاع متبرکه تدارک دیده شده است.

ایزدی در خصوص برنامه‌های حوزه فرهنگی مذهبی بقاع متبرکه، گفت: در این حوزه، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، مراسم لحظه تحویل سال، برپایی خیمه‌های معرفت شامل غرفه کودک، عفاف و حجاب، غرفه امر به معروف و نهی از منکر، پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره وقف، و.... در دستور کار است. همچنین سلسله پوسترهای نمایشگاهی در بقاع متبرکه با موضوعات فرهنگی نصب خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: برگزاری این طرح با حضور مبلغان اعزامی که آموزش‌های لازم را در خصوص کلیه فعالیت‌های فرهنگی دیده‌اند، صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه برپایی نمایشگاه عرصه محصولات فرهنگی از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در طرح آرامش بهاری و در بقاع مجری طرح خواهد بود.

وی ادامه داد: در دل آرامش بهاری یکی از مواردی که از سوی معاونت هماهنگی امور زائران استانداری ورود کرده این است که در این خصوص یک تقسیم کاری صورت گرفته و بر اساس این تقسیم کار نیز در سه محور قوچان-چناران به مشهد، سبزوار-نیشابور به مشهد، گناباد- تربت حیدریه به مشهد یک دستگاه مسئول و یک تعداد دستگاه به عنوان همکار را مشخص کرده‌اند.

ایزدی عنوان کرد: بر این اساس پایگاه‌های خدمت رسانی به زائران مدیریت خواهد شد که محور گناباد- تربت‌حیدریه به مشهد با اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان است که در این مسیر برای خدمت‌رسانی به زائران بیش از 10 پایگاه پیش‌بینی شده که سه پایگاه آن بقاع میقات‌الرضا است که زمینه خدمت‌رسانی به زائرین را فراهم می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha