کد خبر: 4059271
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: آستان مقدس رضوی به عنوان پایگاه جهاد مقاومت و فرهنگ علاوه بر صیانت از میراث ملموس اسلامی، وظیفه حفاظت از مهمترین میراث کشور که حافظ هویت و فرهنگ اسلامی بودند را نیز عهده‌دار است.

موزه آستان قدسبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی و به نقل از گنجینه رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید جلال حسینی، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر، گفت: در سراسر سال‌های پر افتخار دفاع مقدس، روزهای بزرگی به ثبت رسیده است که عظمت و اهمیت آن همواره در اذهان باقی خواهد ماند و سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر یکی از افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس است که نباید فراموش شود.

وی تصریح کرد: جوانان بسیاری در کوچه پس کوچه‌های خرمشهر از کیان، جان و آبروی مردم دفاع کردند و پاسداشت و بزرگداشت این روزها می‌تواند یادآور فداکاری‌ها و ایستادگی‌های تحسین برانگیز مدافعان ایران اسلامی در برابر نیروهای متجاوز باشد.

حسینی با اشاره به سفر سالانه 30 میلیون زائر به شهر مقدس مشهد، انتقال و یادآوری این رشادت‌ها و ایستادگی‌ها به زائران را یکی از وظایف دستگاه‌های فرهنگی برشمرد و آن را پیاده‌سازی عملی سیره رضوی بیان کرد.

وی ادامه داد: سیره ائمه اطهار(ع) در جهاد و مبارزه خستگی ناپذیر خلاصه می‌شود و از همین‌رو باید عرصه‌هایی را فراهم آوریم تا جوانان و نوجوانان بیشتر با فرهنگ مقاومت و انقلابی بودن آشنا شوند.

در ادامه سید جواد موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان رضوی ضمن تبریک کسب رتبه دوم موزه‌های رضوی به لحاظ رشد شاخص‌های ایکوم در میان موزه‌های بزرگ کشور، گفت: همه جای حرم مطهر رضوی موزه است که هنر اسلامی را از زوایای مختلف بیان می‌کند. 

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره تولیت فقید آستان قدس رضوی آیت الله طبسی، هر گونه خدمت در مشهد را بر پایه خدمت به امام رضا(ع) عنوان و تأکید کرد: خدمت به امام رئوف تنها در حریم حرم خلاصه نمی‌شود.

در ادامه ابراهیم دژگاهی، واقف هزاران قطعه تمبر، 953 قطعه برگ اسکناس از کشورهای مختلف و 500 قطعه سکه ضرب ماشینی  و محمد تقی صفار واقف 700 سکه طلا و نقره تاریخی از دوره هخامنشیان تا زندیه و پیشکوستان موزه رضوی با اهدای هدایایی از سوی مالک رحمتی، قائم مقام آستان قدس رضوی مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: