کد خبر: 4059342
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷

۳ پایگاه کتابخوانی برای بهره‌مندی زائران در حرم رضوی دایر شد

طرح توسعه فضای کتابخوانی در حرم مطهر رضوی، با بهره‌برداری از دو پایگاه‌ کتابخوانی در دو رواق حرم مطهر و اجرای یک پروژه دیگر در حال پیگیری است.

دایر شدن سه پایگاه کتابخوانی برای استفاده زائران در حرم مطهر رضویبه گزارش ایکنا از خراسان‌رضوی و به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین شریعتی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه، گفت: در راستای تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و عمق‌بخشی به سطح معرفتی زائران و مجاوران، سه ایستگاه مطالعه در رواق‌های حرم مطهر رضوی ایجاد شده است.

شریعتی‌نژاد ادامه داد: در حال حاضر بیش از 180 جلد کتاب در موضوعات دفاع مقدس، تاریخ، انقلاب اسلامی، ادبیات داستانی و... در قفسه‌های ايستگاه مطالعه رواق‌های نجمه خاتون و دارالعباده با محوریت کودک، نوجوان و عمومی جانمایی شده است.

وی افزود: برای راهنمایی، مشاوره مطالعاتی، معرفی کتاب و ایجاد زمینه و بستر لازم جهت ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه، خادمان عزیز از ساعت 8:30 تا نماز مغرب در این ايستگاه‌های مطالعه حضور دارند.

محمد بیات، مدير نگهداری و بهره‌برداری ساختمان سازمان فنی و نگهداری حرم نیز با اشاره به جزئیات اجرای این پروژه، گفت: طرح توسعه فضای کتابخوانی در حرم مطهر رضوی از دی‌ماه سال گذشته در دستور کار این سازمان قرار گرفت.  

وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات متنوعی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در حرم مطهر انجام شده است، بیان کرد: در گام نخست، پایگاه کتابخوانی رواق نجمه خاتون در دی‌ماه سال 1400 کلید خورد و در مدت یک ماه به بهره‌برداری رسید.

بیات افزود: پس از آن احداث پایگاه کتاب‌خوانی رواق دارالعباده در فروردین سال‌جاری کلید خورد که به تازگی عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و برای استفاده در اختیار زائران و عموم مخاطبان قرار گرفته است.

مدير نگهداري و بهره‌برداري ساختمان سازمان فني و نگهداري حرم همچنین با اشاره به طرح دیگر در همین راستا اظهار کرد: در حال حاضر ساخت پایگاه رواق کتاب در هشتی  صحن قدس در دست اجرا است که تا نیمه خردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :