کد خبر: 4066410
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶

معرفت‌افزایی در بحث نماز نیازمند بازسازی ایده‌ است

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر می‌خواهید در کار نماز به نتیجه برسید با صبر و پایداری باید ایده‌های خود را بازسازی کنید.

 نماز به گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی، دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه، سوم تیرماه در نشست مسؤلان اقامه نماز مراکز ستادی و استانی در خصوص برنامه‌های مصوب سال ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۲ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در هتل فرهنگ و هنر برگزار شد، گفت: باید ادارات شهرستان‌ها توجه ویژه به برنامه‌ها در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز داشته باشند.

وی در تشریح این برنامه‌ها گفت: در آیین‌نامه‌ای که از دولت به دستگاه‌ها ابلاغ شده، توجه به متن تفاهم‌نامه، تفاهم‌نامه ما با مدیران کل در استان‌ها، توجه به دستورالعمل اجرایی، تنظیم گزارش بر اساس تفاهم‌نامه، بارگذاری اطلاعات در سامانه سجاده، امتیاز، اجلاس سراسری نماز، تقویت بخش مردمی نماز، ارتباط با سایر مراکز فرهنگی برای جلوگیری از جزیره‌ای فکر نکردن، شناسایی روش‌های خلاقانه، حضور فعال و مستمر کارکنان در نماز، استفاده از ظرفیت مؤسسات مردمی و... از جمله برنامه‌های حوزه نماز است که کارکنان باید انجام دهند.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: حدود ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد، حدود ۳۵۰۰ مؤسسه قرآنی و ۶۰۰۰ مؤسسه فرهنگی در کشور داریم که با استفاده از ظرفیت هر کدام از این‌ها و قرار گرفتن در کنار یکدیگر می‌شود کمک مؤثری در حوزه نماز صورت گیرد.

 ارباب سلیمانی با اشاره به ایجاد سامانه سجاده در ستاد اقامه نماز کشور بیان کرد: ۶۳ دستگاه و نهاد گزارش‌های خود را در خصوص برنامه‌های انجام شده برای نماز در این سامانه بارگزاری می‌کنند و این سامانه از این جهت مهم است که اگر اداره‌ای امتیاز مورد نظر را کسب نکند در پایان سال اختصاص بخشی از بودجه که بر اساس این امتیاز است کم یا حذف می‌شود، همچنین سامانه دیگری در وزارت فرهنگ نیز راه‌اندازی شده که همیشه برای بارگذاری گزارش‌های نماز باز است.

دبیر شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب که بر اساس منویات رهبری نماز عاملی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است بیان کرد: اجلاس سراسری نماز، مردمی کردن نماز، دعوت مدیران به نماز، انتخاب امام جماعت واجد شرایط، استفاده از مناسبت‌ها برای تقویت نماز، ترغیب هنرمندان به نماز، استفاده از ظرفیت جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها و استفاده صحیح و هدفمند از فضای مجازی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی ایمان و امید مردم را هدف گرفتند و کار اساسی در این حوزه  کار فکری و فرهنگی است افزود: گاهی نمایشگاهی برگزار می‌شود، اما پیوست نماز ندارد.  در کار نماز محکم بایستید و اجازه ندهید دشمن شما را ناامید کند، به یکدیگر فکر و ایده بدهید و اگر می‌خواهید در کار نماز به نتیجه برسید صبر و پایداری کرده و ایده‌های خود را بازسازی کنید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha