کد خبر: 4127591
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹

«قرآن، خانواده، زندگی»؛ شعار شانزدهمین نمایشگاه قرآن در مشهد

معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با شعار «قرآن، خانواده، زندگی» در مشهد برگزار می‌شود.

حمید صمدی معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی،حمید صمدی، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، در گفت‌وگو با ایکنا از استان، اظهار کرد: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مشهد، از چهارم فروردین 1402 مصادف با دوم ماه مبارک رمضان آغاز و تا یازدهم فروردین‌ماه در محل نمایشگاه‌های دائمی آستان قدس رضوی و همچنین در همه شهرستان‌های خراسان رضوی برپا می‌شود.

وی درخصوص بخش‌های متنوع این نمایشگاه افزود: این نمایشگاه شامل بخش‌های مؤسسات و تشکلات مردمی، بین‌الملل، کمیته فرهنگ و رسانه و ناشران قرآن و عترت، هنری و سینمایی، بخش مربوط به فعالیت و دستاوردهای قرآنی ادارات و سازمان‌ها، حوزوی و دانشگاهی، کمیته کودک و نوجوان، صنایع خلاق، بخش عفاف و حجاب و خانواده قرآنی و کمیته فرهنگ و هنر مساجد و ترویج فرهنگ اقامه نماز است.

صمدی ادامه داد: در برخی از مناطق مشهد و برخی از شهرستان‌ها این نمایشگاه توسط اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان و با همکاری شهرداری برپا می‌شود که الگو و طرح چگونگی برگزاری آن را به رؤسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی همه شهرستان‌ها در سطح استان ابلاغ کرده‌ایم و مؤظف هستند، زیر نظر شورای فرهنگ عمومی ستادی را تشکیل دهند که تمامی ظرفیت‌های دولتی و مردمی پای کار بیایند.

وی گفت: بخشی از این نمایشگاه که مربوط به دستاوردهای آستان قدس رضوی و بخش غرفه‌های مربوط به مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی از ۲۵ اسفند سال جاری آغاز به‌کار خواهد کرد که علاقه‌مندان می‌توانند از درب پارکینگ شماره ۱ حرم مطهر رضوی و از درب باب‌الجواد(ع) از نمایشگاه بازدید کنند.

انتهای پیام
captcha