ثبت ۶ میلیون تشرف به حرم مطهر‌ رضوی در روزهای پایانی ماه صفر
کد خبر: 4169662
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳

ثبت ۶ میلیون تشرف به حرم مطهر‌ رضوی در روزهای پایانی ماه صفر

طی روزهای پایانی ماه صفر، حدود 6 میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی ثبت شد و خادمان و خادمیاران رضوی تمام تلاش خود را برای میزبانی شایسته از زائران به کار گرفتند.

حرم مطهر رضوی

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی و به نقل از آستان‌نیوز، در روزهای پایانی ماه صفر، حرم مطهر رضوی، میزبان میلیون‌ها زائر بود و طبق آمار ارائه شده، در این ایام 6 میلیون تشرف به ثبت رسید. در همین راستا با هدف ارائه خدمت شایسته به زائران، ۴۵ هزار نفر از خادمان و خادمیاران در شیفت‌های خدمتی مختلف فعال بودند تا میزبانی شایسته‌ای از زائران امام هشتم(ع) انجام شود.

طی این مدت علاوه بر خدمات ارائه شده در سطح شهر، حداکثر ظرفیت ممکن برای استراحت شبانه زائران در حرم مطهر رضوی نیز به‌کار گرفته شد و تعداد قابل توجهی از زوار علی بن موسی‌الرضا(ع) در این آستان، اسکان داده شدند. در این راستا با توجه به حجم بالای تشرف زوار از نقاط مختلف کشور و تمایل آنها به حضور تمام وقت در حریم حرم، علاوه بر پارکینگ‌های مفروش شده زیرگذر، رواق‌های زیرسطحی حرم مطهر نیز برای اسکان این زائران اختصاص یافت.

طبق آمار اعلامی، در این مدت 180 هزار زائر در رواق‌های زیرسطحی و پارکینگ‌های تجهیز شده اسکان داده شدند.

مهمانسرای حضرت و موکب‌های حریم حرم نیز طی روزهای آخر ماه صفر یکی از پرحجم‌ترین زمان‌های خدمت‌رسانی خود را داشته است. در این بازه زمانی 4 میلیون غذای متبرک در مهمانسرای حضرت و مواکب حریم حرم طبخ و توزیع شده است.

انتهای پیام
captcha