میزبانی از زائران امام رضا(ع) در بیش از ۱۰۰ خانه
کد خبر: 4169673
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
در دهه پایانی ماه صفر انجام شد

میزبانی از زائران امام رضا(ع) در بیش از ۱۰۰ خانه

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه میزبانی شایسته و مطلوب از جمعیت میلیونی زائران در پرتو نگاه ملی به موضوع زیارت و حمایت‌های دولتی از مشهدالرضا(ع) محقق خواهد شد، گفت: باید فرهنگ میزبانی روز به روز گسترش یابد؛ امسال در بیش از ۱۰۰ خانه میزبانی صورت گرفت.

حسن موحدیان رئیس شورای اسلامی شهر مشهدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، حسن موحدیان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، امروز ۲۷ شهریورماه، در نودمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول، اظهار کرد: یکی از مناسبت‌های مهم این ماه، میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) است. امیدوارم همه ما در زمره پیروان راستین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) قرار بگیریم و در این ماه پربرکت، بیش از پیش از رحمت الهی بهره‌مند شویم. 

وی بیان کرد: پیشاپیش آغاز هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره دلاورمردی‌ها و از خودگذشتگی‌های تمامی شهیدان گرانقدر، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان عزیز را گرامی می‌داریم. همچنین لازم است به ۲۷ شهریورماه، سالروز درگذشت استاد شهریار، که به عنوان روز شعر و ادب فارسی نام‌گذاری شده، اشاره کنم. به این بهانه یاد بزرگان عرصه شعر و ادبیات کشور را گرامی می‌داریم. امسال برای اولین بار شهرداری بنرهایی را با اشعار گوناگون در سطح شهر نصب کردند که کار بسیار خوبی بوده؛ زیرا ادبیات و شعر یکی از مسائل مهم ما است. 

موحدیان با بیان اینکه روزهای سپری شده، ایامی مهم برای مشهد بود، تصریح کرد: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و ایام شهادت ولی نعمت‌مان حضرت رضا(ع)، تشرف میلیونی دلدادگان امام رئوف به بارگاه منور رضوی را شاهد بودیم. خدا را شاکر هستیم که افتخار میزبانی از زائران امام رضا(ع) را نصیب و روزی ما کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: تکلیف همه ما به عنوان خادمان این امام همام، بسیار سنگین است. باید با همت مضاعف و تلاش جهادی به میدان بیاییم، هماهنگی‌های بین دستگاهی را بیشتر کنیم و از این مسیر، کیفیت خدمت‌رسانی به زائران را هر سال بهبود ببخشیم. 

وی ادامه داد: امسال شهرداری مشهد و معاونت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه آن در حوزه‌های مختلف با تمام توان به ارائه خدمت پرداختند و بازخورد بسیار خوبی از زائران داشتیم. از همه همکاران عزیزی که خادم‌الرضا بودند و به زائران حضرت خدمت کردند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

موحدیان بیان کرد: با توجه به خیل عظیم زائران و محدودیت‌های موجود، نقاط ضعف، معایب و نقص‌هایی نیز در بعضی حوزه‌های خدمت‌رسانی قابل مشاهده بود. لازم است این موارد شناسایی و در پیک‌های زیارتی بعدی مرتفع شود تا بتوانیم حداکثر رضایت زائران را جلب کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ضرورت نگاه ملی به موضوع زیارت و حمایت‌های دولتی از مشهدالرضا، تصریح کرد: موضوع زیارت یک موضوع ملی است، بنابراین میزبانی شایسته و مطلوب از جمعیت میلیونی زائران در پرتو این اصل محقق خواهد شد. در گذشته زیارت در ایام عید و تابستان انجام می‌شد، اما با توجه به فراهم شدن زیرساخت‌ها در تمام ایام سال حضور زائران را داریم. دولت کمک کند تا بسیاری از زیرساخت‌های زیارت حل شود. باید فرهنگ میزبانی روز به روز گسترش یابد. امسال در بیش از ۱۰۰ خانه میزبانی صورت گرفت. 

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر، رئیس‌جمهور، جناب آقای دکتر رئیسی به مشهد سفر کردند. خوشبختانه ایشان با توجه به سوابق مختلف و مسئولیت در جایگاه تولیت آستان قدس رضوی با مسائل، مشکلات و کمبودهای شهر مشهد به خوبی آشنا هستند. تقاضا داریم با توجه به شرایط خاص و ویژه مشهد، دولت انقلابی نیز نگاه ویژه‌ای به مشهدالرضا(ع) داشته باشد. 

انتهای پیام
captcha