فریاد مردم مشهد در حمایت از غزه و محکومیت اسرائیل
کد خبر: 4182668
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷

فریاد مردم مشهد در حمایت از غزه و محکومیت اسرائیل

 مردم انقلابی مشهد با تجمع در میدان شهدا مراتب انزجار خود از جنایات رژیم صهیونیستی را فریاد زدند.

فریاد مردم مشهد در حمایت از غزه و محکومیت اسرائیلبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مردم‌ مشهد از ساعت ۱۸ امروز ۲۷ آبان با برگزاری اجتماع بزرگ حمایت از فلسطین و کودکان مظلوم غزه در میدان شهدا، ضمن ابراز همدردی با مردم مظلوم و مادران داغدار غزه، حملات ۴۳ روز اخیر اسرائیل به غزه و قتل‌عام‌های صورت‌گرفته را به شدت محکوم کردند.

این مراسم با پخش سرود ملی ایران و صلوات خاصه امام رضا(ع) آغاز شد و در ادامه مردم در حالی‌که پرچم‌های ایران، فلسطین و حزب‌الله را در دست داشتند، شعارهایی نظیر «مرگ بر اسرائیل»، «وای اگر خامنه‌ای اذن جهادم دهد»، «مرگ بر آمریکا»، «یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدو»،  «الله اکبر" و "لا اله الا الله اسرائیل عدوالله» سر می‌دادند.

برگزاری سرود در ستایش مقاومت فلسطین و ‌محکومیت جنایات اسرائیل توسط گروهی از کودکان و نوجوانان، از جمله دیگر برنامه‌های این تجمع بود.

از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی و شروع جنگ در غزه، این چندمین بار است که مردم مشهد به مانند مردم تمام شهرهای کشور با برگزاری تجمعات و راهپیمایی، از مظلومین غزه حمایت می‌کنند.

۶ هفته پیش حماس در پاسخ به هتک حرمت‌های صهیونیست‌ها نسبت به مسجدالاقصی، عملیات طوفان‌الاقصی را علیه مواضع اسرائیلی‌ها آغاز کرد. تا کنون و در نتیجه حملات صهیونیست‌ها به غزه، بیش از ۱۲ هزار تن از مردم این باریکه به شهادت رسیده‌اند که از این تعداد بیش از ۵ هزار نفر کودک و ۳ هزار نفر زن هستند.                                                                               

همچنین اخیراً سازمان ملل با بیان اینکه آنچه در غزه اتفاق می‌افتد یک بحران برای همه بشریت است، اعلام کرد که تا کنون ۴۵ درصد از کل مسکن غزه تخریب شده یا آسیب دیده است و بیش از ۱.۵ میلیون نفر از مردم آواره شده‌اند.

انتهای پیام
captcha