کد خبر: 4217952
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۱

روایتی از حضور گسترده مشهدی‌ها در تشییع پیکر شهید جمهور

مردم غیور خراسان رضوی و شهر مشهد امروز ۳ خردادماه، در مراسم استقبال و تشییع شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای همراه ایشان حضور گسترده‌ای‌به عمل آوردند. 

تشییع پیکر شهیدان خدمتبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی، مردم غیور خراسان رضوی و شهر مشهد امروز ۳ خردادماه، در مراسم استقبال و تشییع شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای همراه ایشان حضور گسترده‌ای‌ به عمل آوردند.

در ابتدای مراسم و در میدان ۱۵ خرداد، بارش باران لطیف بهاری حس و حال متفاوتی به آغاز تشییع شهید جمهور بخشید. 

مردان‌ و زنانی در این مسیر مشاهده می‌شوند که پای اعتقادات خود ایستاده‌اند و برای قدردانی از زحمات رئیس جمهور در این مراسم شرکت کرده‌اند. در میان ازدحام شنیده می‌شود که این افراد از انتخاب سه سال گذشته خود رضایت دارند و برای نشان‌ دادن این رضایت امروز در این مراسم شرکت کرده و از زحمات این فرد قدردانی می‌کنند. 

پوسترها و تابلوهای متعددی در دست زنان، مردان، کودکان و حتی سالمندان وجود دارد که نشان از محبوبیت این رئیس جمهور است. جالب اینجاست که برخی از افراد به پوسترهای آماده اکتفا نکرده و از خلاقیت خود برای قدردانی از زحمات شهید جمهور استفاده کرده‌اند تا اقدامات و محبوبیت این فرد را با زبان‌های مختلف در عرصه‌های متعدد به نمایش بگذارند. 

یکی از بانوان میانسال پوستری در دست گرفته است که بر روی آن اقدامات رئیس‌جمهور برای احیای کارخانه‌ها نوشته شده است و مضمون آن این است که در دولت ۸ ساله دوازدهم ۱۷ هزار کارخانه تعطیل شده است و در دولت سه ساله سیزدهم 9000 کارخانه احیاء شده است. هنگامی که از او سوال می‌شود که چرا چنین پوستری در دست گرفته است، اظهار می‌کند: اقدامات آیت‌الله رئیسی برای برخی از جوانان تبیین نشده است و از این موضوع آگاهی ندارند، بنابراین سعی کرده‌ام که با ساخت چنین پوستری، ذره‌ای از اقدامات بسیار مهم ایشان را نمایان کنم تا مردم عزیز از آنها مطلع شوند. 

شعارهایی که در این مراسم بین مردم اوج می‌گیرد و مردم یکصدا بیان می‌کنند، شعارهای مذهبی، انقلابی است که نمایانگر اعتقادات راسخ مردم به دین اسلام و باور به انقلاب اسلامی است. شعارهایی که مردم در این ظهر گرم با دل و جان بیان می‌کنند، شعارهایی از قبیل «حیدر، حیدر»؛ « مرگ بر آمریکا»؛ « حسین حسین شعارما، شهادت افتخار ما»، «مرگ بر اسرائیل»، «سلام بر سه شهید خدایی، رئیسی و بهشتی و رجایی»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست» است که با باورها و عقاید مردم عجین شده است.

در میان ازدحام جوانی دیده می‌شود که با نگرانی خطاب به مردم غیور ایران می‌گوید: «جمعیت زیاد است، خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند، به داخل مساجد بروند، زیرا احتمال حادثه وجود دارد.» نگرانی و فعالیت خودجوش این افراد نشان می‌دهد که مردم ایران معنای همدلی و همبستگی را به خوبی درک کرده و دغدغه سلامتی هموطنان خود را دارا هستند.

در میدان بسیج ماشین آتش‌نشانی مشاهده می‌شود که دو آتش‌نشان بر سقف آن ایستاده‌اند و با آبپاش‌های مخصوص آتش  بر روی مردم آب خنک می‌پاشند تا این انسان‌های انقلابی دچار گرمازدگی نشوند و کمی حال آن‌ها عوض شود. ایستگاه‌های صلواتی در میان مسیر وجود دارد که به توزیع آب معدنی مشغول هستند و به ارائه خدمت می‌پردازند. 

مرد میدانی که در سه سال خدمت خود ۶۸ سفر استانی انجام داده است و با دغدغه‌ها و چالش‌های مردم مختلف کشور آشنا شده است و برای رفع آن‌ها تلاش کرده است، امروز آخرین سفر استانی خود را انجام داد و با استقبال باشکوه مردم مشهد و خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

گزارش از زهره ابراهیمی خبرنگار ایکنای خراسان رضوی

انتهای پیام
captcha