کد خبر: 3238007
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
حجت‌الاسلام دهشت:

گروه اندیشه: دانش‌آموخته سابق دبیرستان علوم معارف شهید مطهری با اشاره به اینکه بزرگداشت استاد فقیه‌سبزواری در واقع یک بزرگداشت قرآنی است، اظهار کرد: تقدیر از چهره‌های برتر از دیدگاه قرآن،‌ عمل شایسته‌ای به شمار می‌رود و بر این عمل نیز تأکید شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مرتضی دهشت، فرزند مرحوم آیت‌الله غلامرضا دهشت و دانش‌آموخته سابق دبیرستان علوم معارف شهید مطهری در مراسم گرامیداشت استاد سید علی‌نقی فقیه‌سبزواری که صبح امروز، 11 اردیبشهت‌ماه در مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه بزرگداشت استاد فقیه‌سبزواری در واقع یک بزرگداشت قرآنی است، اظهار کرد: تقدیر از چهره‌های برتر از دیدگاه قرآن،‌ عمل شایسته‌ای به شمار می‌رود و بر این عمل نیز تأکید شده است.

دانش‌آموخته سابق دبیرستان علوم معارف شهید مطهری به شاخص چهره‌های برتر از دیدگاه اسلام اشاره کرد و ادامه داد: چهره برتر از نگاه قرآن دارای دو ویژگی است که شامل ایمان و عمل صالح می‌شود، بر این اساس استاد فقیه‌سبزواری یکی از چهره‌های برتر کشور اسلامی است، چرا که با ایمان بوده و داشتن شاگرانی صالح که امروز شاهد آن هستیم، نمونه‌ای از عمل صالح ایشان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به آیه 96 سوره مریم «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا، کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده‌‏اند به زودى [خداى] رحمان براى آنان محبتى [در دل‌ها] قرار مى‌‏دهد»، ابراز کرد: دو عنصر در ایمان وجود دارد که شامل عنصر و فاعل و عنصر و فعل می‌شود، بر همین مبنا بحث حسب و نسب در عنصر فاعل مطرح می‌شود.

حجت‌الاسلام دهشت با تأکید بر عمل صالح گفت: عمل صالح عملی است که قرآن از آن به عنوان رشد خود و رشد دیگران یاد کرده است، بر این اساس استاد فقیه‌سبزواری در کنار رشد خود به رشد شاگرادان پرداخته که امروز این دانش‌آموزان در مراکز مهم کشور مشغول به کار هستند.

وی مربی و معلمی را ویژگی مهم استاد فقیه‌سبزواری برشمرد و گفت: ابتدا پژوهش و سپس آموزش که توسط استاد فقیه‌سبزواری انجام شده است، از ویژگی‌های ائمه(ع) بوده لذا انبیاء(ص) و ائمه(ع) ابتدا به تزکیه نفس پرداخته و سپس به آموزش می‌پرداختند از همین رو استاد فقیه‌سبزواری نیز از این روش استفاده کرده و تبدیل به یک چهره برتر شده‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: